Otel tepe
26 Mayıs 2020 Salı
Anasayfa > HABER > ADÂLET VE MİLLİ SAVUNMA ESKİ BAKANI M OLTAN SUNGURLU GÜMÜŞHANE'DE

ADÂLET VE MİLLİ SAVUNMA ESKİ BAKANI M OLTAN SUNGURLU GÜMÜŞHANE'DE

16.08.2019 09:45 12 14 16 18 yazdır
Anavatan Partisi hükümetleri döneminde Beş kez Adalet bakanlığı ve 1 dönem Milli Savunma Bakanlığı görevlerini ifa eden tecrübeli siyasetçi Mahmut Oltan Sungurlu, Kurban Bayramı vesilesi ile geldiği Gümüşhane'de Stk ve Siyasi Partilere ziyarette bulundu
ADÂLET VE MİLLİ SAVUNMA ESKİ BAKANI M OLTAN SUNGURLU GÜMÜŞHANE'DE

Anavatan Partisi hükümetleri döneminde Beş kez Adalet bakanlığı ve 1 dönem Milli Savunma Bakanlığı görevlerini ifa eden tecrübeli siyasetçi Mahmut Oltan Sungurlu, Kurban Bayramı vesilesi ile geldiği Gümüşhane'de Stk ve Siyasi Partileri ziyaret ederek hemşehrileriyle hasret giderdi. 


Ak Parti, Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Saadet Partisi ve İyi Partiyi sırasıyla Ziyaret eden Sungurlu'yu İl Başkanları, İlçe Başkanları ve Partililer karşıladı. 

Ziyaretlerinde Ülkemiz ve Gümüşhane gündemine dair önemli açıklama ve tespitlerde bulunanan Sungurlu, Siyasi Parti yöneticilerine farklı kulvarlarda siyaset yapıyor olsalar da önceliklerinin Gümüşhane olması gerektiğini belirterek Bayramlarını kutladı.

Ülkemizin geçirdiği zor süreçte herzamankinden daha fazla birlik beraberliğe ihtiyacı olduğunun altını çizen Sungurlu:

 "Geçirdiğimiz bu zorlu süreçte herkes üzerine düşeni yapmalı ve gerekli sorumluluğu siyasi parti ayrımı gözetmeksizin yerine getirmelidir. Seçim sürecinde herkes demokrasinin gereği olarak tercihini yapar. Ama o süreçler bitince herkesin ortak düşüncesi Türkiye olmalıdır. Bu süreçte topluma yön veren ziyaretçilerimiz de, kimseyi ötekileştirmeden birleştirici unsur olmalıdır. Ülkemizin her alanda olduğu gibi, siyasi Barış'a çok fazla ihtiyacı var Ben Gümüşhane'de siyaset yapan hemşerilerimin siyasi Barış'tan Ödün vermeyeceklerinden eminim. Bu Barış'ı toplumumuzun her bireyine yaymamız önemli olacaktır." açıklamalarında bulundu. 

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek Sayın sungurlu'nun tecrübelerinden mutlak suretle yararlanacaklarını belirten siyasi parti temsilcileri, nazik ziyaretinden dolayı Mahmut Oltan Sungurlu ya teşekkür ettiler.

1983-1991 yılları arası tekbaşına iktidar ve 1996 yılına kadar çeşitli koalisyon hükümetlerinin içinde yeralan Anavatan Partisinden Gümüşhane Milletvekili seçilen Av Mahmut Oltan Sungurlu, 5 kez Adelet Bakanlığı,1 kezde Milli savunma Bakanlığı görevlerinde bulunmuştu.


.


..


.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri