Otel tepe
08 Aralık 2019 Pazar
Anasayfa > Yazarlar > Ersin Şekerli Siyaset/Analiz/ Gündem > AK PARTİ'DE 3 DÖNEM KURALI KALDIRILMALIDIR
Ersin Şekerli  Siyaset/Analiz/ Gündem

AK PARTİ'DE 3 DÖNEM KURALI KALDIRILMALIDIR

30.07.2019 07:07 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Ersin Şekerli Siyaset/Analiz/ Gündem
"Devlette devamlılık esastır" lafı siyasette (Ak Parti'de) tutmuyor. Çünkü siyasiler bulundukları makam ve mevkileri bırakmak istemiyorlar ve sürekli aktif görevde kalmak istiyorlar. 
Bu durumda 3 dönemini dolduran siyasiler görevden alınınca kendilerini dışlanmış, kovulmuş hissedip boşluğa düşüyorlar.Sonrası parti içi muhalefet çekememezlik, küsmeler vs.Ve yine sonrası partiden kopmaları önlemek için bazı önemli isimlere biryerlerde makam vermek zorunda kalmak!
AK Parti'de 3 dönem kuralı var ve buna göre bir milletvekili ve Belediye Başkanı en fazla üç dönem görev yapabilir. Bakın bu kuralın bir zararı daha var ve zararını da yaşadık.Mesela üçüncü dönem milletvekili ve belediye başkanı olmaya hak kazanan siyasetçilerin başarı tablosuna baktığımızda bir ve ikinci döneminde oldukları gibi başarı ve performans gösteremiyorlar. Özellikle üçüncü dönem görev yapan Belediye Başkanlarımız son 5 senelerinde çok başarısız oldular. (Metal Yorgunu) denilerek görevden alınanlar oldu.
Neden nasılsa SON DÖNEMİM düşüncesinden dolayı.(Hırs,intikam duygusu havası hakim oluyor) AK PARTİ'de bu KURAL kaldırılmalıdır. Siyasetçi şu kadar siyaset yapabilir kuralı kalkmalıdır, eğer ki kentine gerçekten yararlı ise haram yemiyorsa, teşkilatına ve şehrine hizmet ediyorsa, vatandaşın teveccühünü kazanıp yani işini layıkıyla yapıyorsa başarısına göre uzun yıllar ve dönem devam etmeli aksi durumda ilk döneminde bile alınmalıdır. Bu durum da kopma ve küsmelerin önüne geçileceği gibi rekabette azim başarıyı getirecektir.
Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.