en üst vakifbank
29 Kasım 2021 Pazartesi
Anasayfa > SİYASET > AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Gümüşhane'de çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Gümüşhane'de çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.

20.11.2021 20:04 12 14 16 18 yazdır
Ak Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, Gümüşhane'de çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi. Partisinin İl Danışma Toplantısı'na katılan Başkan Yıldırım, Gümüşhane'ye 19 senede 18 milyar lira yatırım yaptıklarını söyledi...
AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Gümüşhane'de çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.

Binali Yıldırım, Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek'i makamında ziyaret etti, kentteki yatırımlar ve projeler hakkında bilgi aldı.
Şehir merkezinde esnafla sohbet eden Yıldırım, işlerinde kolaylık ve bol kazanç diledi. Yıldırım, bir kahvehanede de vatandaşlarla çay içti, fotoğraf çektirdi.

Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen'e de ziyaret gerçekleştiren Binali Yıldırım, belediyenin çalışmalarına ilişkin bilgi edindi.
Başkan Çimen, Yıldırım'a ziyaret anısına hat sanatıyla hazırlanmış tablo takdim etti.
Yıldırım'a ziyaretlerinde AK Parti Gümüşhane Milletvekilleri Hacı Osman Akgül ve Cihan Pektaş, AK Parti Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, AK Parti Gümüşhane İl Başkanı Celalettin Köse de eşlik etti.


Toplantıya telefonla katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da partilileri selamlayarak, Salyazı'da yapımı süren Gümüşhane- Bayburt Havalimanı'nın 2023'ten önce hizmete gireceğini duyurdu.

'HELALLİK İSTİYOR, VERELİM GİTSİN'

Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'helallik' çıkışıyla ilgili şöyle konuştu:
" Türkiye'yi hazmedemeyenlerin olduğunu biliyoruz, onları da rahatsız etmeye devam edeceğiz. Ana muhalefet partisi genel başkanı, helallik istiyor; verelim gitsin. Bizim milletimiz, cömerttir; helallik isteyene helalliğini verir. Bizim helallik vermemiz yetmez, 2023'te helallik sandıkta görülecek. Eğer bir insanı sevmezseniz ülkeye hizmet edemezsiniz. Bizim başarımızın arkasında millet sevdası ve sevgisi var. Bu sevgi öyle bir sevgi ki yıllar geçtikçe azalan değil artarak devam eden bir sevgidir. 2020'nin başından beri bütün dünyanın dengesi bozuldu. Yani o kadar güçlü ülkeler o kadar zengin ülkeler bu mikrop pandemi vesilesi ile çaresiz ve güçsüz kaldılar. Topu topu yarım gramdan az bir mikroptan bahsediyorum. 8 milyarlık dünyamızı kasıp kavuruyor ve elimizden bir şey gelmiyor. Hayat durdu en zor şey değerli kardeşlerim belirsizliktir. Krizi yönetebilirsiniz, kriz olur deprem olur, Allah göstermesin sel olur, kriz olur, yangın olur, bunları yönetebilirsiniz ama belirsizliği yönetemezsiniz."

"TÜRKİYE'Yİ BÖLDÜRTMEYİZ"

Türkiye'nin tarihten gelen sorumluluğunun olduğunu kaydeden Yıldırım, "Türkiye sadece Türkiye değil, gençler değerli kardeşlerim; Türkiye bugün etrafında 1,5 milyar nüfus 30 milyon dolar milli gelirine sahip ve çok büyük bir coğrafyaya hitap ediyor. Dolayısıyla bizim tarihten gelen sorumluluğumuz var. Bu sorumluluğun gereğini yerine getirmenin başlıca yolu da dik durmak ve 2023'e emin adımlarla yürümek. Cumhurbaşkanı'mız telefonla bağlanarak hedeflerini ve isteklerini sizlere belirtti. Ülkemiz için çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz. Biz yolları bölerken dedik ki yolları böldük, hayatları ve gönülleri birleştirdik. Yolları böldük Türkiye'nin doğusunu batısına kuzeyini güneyine yaklaştırdık ancak tek bir şeye izin vermedik. Yolları böleriz, Türkiye'yi böldürtmeyiz. Çok şükür bugün Türkiye'nin gündeminde terör yok. Tıpkı pandemide olduğu gibi terör olduğunda da gördük ki hiçbir şey yapamıyoruz. Şimdi Amerika gibi bir ülke düşünün dünyanın her yönden ekonomi olarak, askeri güç olarak büyük ülkesi. Dünyanın ayarı bozuldu. Bütün ülkeler aynı sorunu yaşıyor" dedi.


.

.

.

.

.

.

.


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri