Otel tepe
22 Nisan 2019 Pazartesi
Anasayfa > SİYASET > AK Parti Gümüşhane İl Başkanı Köse'den Seçim Değerlendirmesi

AK Parti Gümüşhane İl Başkanı Köse'den Seçim Değerlendirmesi

26.06.2018 10:59 12 14 16 18 yazdır
AK Parti Gümüşhane İl Başkanı Celalettin Köse, 24 Haziran’da yapılan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem milletvekili seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a en yüksek oranda teveccüh göstererek Türkiye genelinde Gümüşhane’nin ikinci il olduğunu söyledi.
AK Parti Gümüşhane İl Başkanı Köse'den Seçim Değerlendirmesi

Köse, yaptığı açıklamada, Gümüşhanelilerin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yüzde 77 oranında bir oy ile ikinci gelirken milletvekili bazında ise en yüksek destek vererek yedinci il olduklarını belirtti.

“Mütevazi Bir Kampanya Dönemi Geçirdik”

Seçim sonuçlarının ülkemize ve Gümüşhane’ye hayırlı olsun dileğinde bulunan Başkan Köse, şöyle devam etti: “Seçim kampanyasının Ramazan ayına denk gelmesi nedeniyle mütevazi bir kampanya dönemi geçirdik. Hemşerilerimizin gönüllerine dokunarak onların dualarını almaya gayret ettik. Demokratik olgunluk içerisinde bir kampanya yürüttük. Bunu yaparken de kuruluştan bu güne kadar teşkilatlarımızda görev almış olan tüm kardeşlerimizin desteğini gördük. Milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, teşkilatlarımız, kadın kollarımız, gençlik kollarımız, hep birlikte birlik beraberlik ve dayanışma içerisinde hareket ederek çalışmalarımızla Gümüşhane’nin dört bir tarafına ulaştık.”

“Çalışmalarımızın Meyvelerini Aldık”

Parti olarak yaptıkları çalışmaların meyvesini aldıklarını dile getiren Köse, şu ifadeleri kullandı: “Büyük bir olgunluk içerisinde geçen seçimler demokrasi şölenine dönüştü. Gümüşhane’miz 24 Haziran seçimlerinde milletvekilliğinde Türkiye yedincisi, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise Türkiye ikincisi olarak yeniden rekorlara imza atmış oldu. Gümüşhane 3 Kasım 2002’den bugüne bütün seçimlerde partimize çok yüksek oranlarda oy vermiş bir il. Son bir kaç seçimi değerlendirecek olursak ilimiz milletvekilliği seçimlerinde 7 Haziran 2015’de Türkiye 12.si, 1 Kasım 2015’te Türkiye 10.su olmuşken dün itibariyle yapılan seçimlerde Türkiye 7.’si oldu. İlimiz aynı zamanda cumhurbaşkanımıza Türkiye’de en fazla destek veren 2. il olarak bir rekora daha imza attı. Bu iktidarda kaldığı 16 yıllık süre boyunca Türkiye’de hayal dahi edilemeyecek reform niteliğinde yatırımları hayata geçiren partimizin geldiği noktayı göstermektedir. Türkiye’mizin dört bir tarafı yeniden imar ve ihya edilmiş, dünya çapında yatırımlar hayata geçirilmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımızın milletimiz nezdinde ki yoğun sevgisi ve hizmet anlayışı aralıksız bir şeklide partimizi iktidarda tutmuştur. Cumhurbaşkanımız dün itibariyle 7 düvele karşı mücadele ederek yeniden ipi göğüslemiş büyük bir zaferle Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk başkanı seçilmiştir.”

“Gümüşhane Vefasının Karşılığını Almaya Devam Edecek”

AK Parti’nin Gümüşhane’de sürekli yükselen bir ivmesi olduğunu aktaran Köse, bunun Gümüşhane halkının cumhurbaşkanına ve Ak Parti’ye teveccühünü gösterdiğini belirtti.

Gümüşhane’nin gösterdiği vefanın karşılığını her dönem aldığını vurgulayan Köse, şunları kaydetti:

“ Çok çalışkan 2 vekilimiz var. 1 Kasım seçimlerinden önce havalimanını seçim vaadi olarak halkımıza duyurmuşlardı. Hatta o dönemde hayal satmakla suçlanmıştık. Ama çok şükür dönemlerinde havalimanın temelleri atıldı. Daha saymakla bitiremeyeceğimiz göletler, barajlar, okul inşaatları, yollar, tüneller ve devasa yatırımlar hayata geçirildi. Türkiye’de nüfusa göre kamu yatırımlarından en fazla payı alan ilimiz Gümüşhane oldu. Bu artarak devam edecek. Vekillerimiz yeniden seçildiler. Gümüşhane’miz önümüzdeki dönemde önü çok daha açık. Şehrimiz bu dönemde altın çağını yaşayacak. Birlik beraberliğimiz daha da kuvvetlendi. Bunun için şükrediyorum. Bu Gümüşhane’ye hizmet olarak dönecektir. Görev ve sorumluluğumuz daha da arttı. Biz ilkeli siyaset anlayışını benimsedik. En baştan beri hak ve hakikatten ayrılmadan vatandaşımızın derdiyle dertlenerek Gümüşhane’yi sevdamız olarak bilerek siyaset yaptık. Gümüşhane’ye ilişkin sorumluluğumuz artarak devam edecektir. Seçimler sonucunda sadece AK Parti kazanmadı. Demokrasi kazanmıştır. Milli irade ve istikrara kazanmıştır.”

“MHP ve BBP ve AK Partililere Teşekkür”

Seçim çalışmalarında AK Parti camiasının her zamanki gibi birlik ve beraberliği zirve noktasında yaşadığını anlatan Köse, sözlerini şöyle tamamladı: “Seçim çalışmalarımızda desteklerini esirgemeyen ve cumhur ittifakına gönülden destek veren hemşerilerimize, partimize gönül veren AK davanın sevdalılarına, bizden önceki dönemlerde teşkilatımızda görev alan dava arkadaşlarımıza, teşkilat mensuplarımıza en küçüğünden en büyüğüne her bir teşkilat ferdimize, belediye başkanlarımıza, sandıklarda görev alan müşahitlerinden köy temsilcilerimize kadar seçimde zaferde emeği olan, desteği olan herkese, ittifakımızın değerli üyesi MHP Gümüşhane İl Başkanı Nadim Aydın ve BBP İl Başkanı Rıdvan Taşkın’a ve teşkilatlarına teşekkür ediyorum.”


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri