Otel tepe
20 Ağustos 2019 Salı
Anasayfa > SİYASET > AK PARTİ GÜMÜŞHANE İLÇE VE BELDE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI AÇIKLANDI!

AK PARTİ GÜMÜŞHANE İLÇE VE BELDE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI AÇIKLANDI!

13.01.2019 17:31 12 14 16 18 yazdır
Gümüşhane Ak Parti' de, uzun süredir merakla beklenen İlçe ve Belde Belediye Başkan adayları Gümüşhane Kültür Merkezi Salonu'nda düzenlenen; AK Parti Gümüşhane Aday Tanıtım Toplantısı'nda açıklandı.
AK PARTİ GÜMÜŞHANE  İLÇE VE BELDE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI AÇIKLANDI!
Gümüşhane Ak Parti' de, uzun süredir merakla beklenen İlçe ve Belde Belediye Başkan adayları Gümüşhane Kültür Merkezi Salonu'nda düzenlenen; AK Parti Gümüşhane Aday Tanıtım Toplantısı'nda Ak Parti Gurup Başkan vekili ve Myk üyesi Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan tarafından açıklandı.

Saygı duruşu ve ardından istikal marşının okunmasıyla başlayan Programa, Ak Parti Gurup Başkan vekili ve Myk üyesi Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan'ın yanısıra, Gümüşhane Milletvekilleri Hacı Osman Akgül ve Cihan Pektaş, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, İl Başkanı Av Celalettin Köse, eski dönem Milletvekili Prof. Dr Kemalettin Aydın, İlçe ve Beldelerin Belediye Başkan Adayları, Teşkilat yöneticileri ve partililer katıldı.


Ak Parti Gurup Başkan vekili ve Myk üyesi Denizli Milletvekili Av. Cahit Özkan,  konuşma yaparak, aday tanıtımının hayırlı olmasını temenni etti. Özkan, AK Parti'nin ezelden ebede tarih yolculuğunda Türk Milleti'nin yüzyıllar boyu bütün dünyaya karşı sürdürdüğü adalet, barış, refah ve güven mücadelesinin öncüsü olduğunu belirterek, AK Parti'ye gönül verenlerinin yükünün bu nedenle ağır olduğunu söyledi.

Programda AK Parti Gümüşhane Milletvekilleri Hacı Osman Akgül, Cihan Pektaş ile AK Parti İl Başkanı Av Celalettin Köse ve Gümüşhane Belediye Başkan adayı Ercan Çimen, selamlama konuşması yaptı. 

MİLLETVEKİLİ AKGÜL: "CUMHUR İTTİFAKININ 2 ADAYI YOKTUR"
Türkiye genelinde MHP ile Cumhur İttifakı kurduklarını hatırlatan Akgül, "Cumhur İttifakını bir seçim ittifakı olarak algılamak ve bunu seçim ittifakı gibi göstermek cumhur ittifakına yapılacak en büyük haksızlıktır. Cumhur İttifakı bu ülkenin bekasıdır, bu milletin milli değerlerini sahiplenen 2 partinin işbirliğidir. Cumhur ittifakının 2 adayı yoktur. Bizim adayımız Gümüşhane'de Ercan Çimen'dir, ilçelerimizde, beldelerimizdeki adaylarımızdır" ifadelerini kullandı.

Milletvekili Cihan Pektaş ise konuşmasında belediye başkan adaylarının şimdiden hayırlı olması temennisinde bulunarak, "Gümüşhane ülkemizde milli ve manevi hassasiyetlerin yoğun olduğu dönemlerde her zaman en ön safta yerini almıştır. Ülkemizin böylesine beka mücadelesi verdiği bir dönemde Allah'ın izniyle, Cumhurbaşkanımızın da tabiriyle tarihi bir seçime gidiyoruz. İnşallah bu seçimlerde AK Parti bugüne kadar elde ettiği başarılarına bir yenisini daha ekleyecektir. Başta Gümüşhane Belediyemiz olmak üzere bütün ilçe ve belde belediyelerimizi alacak güç, kapasite ve yapıya sahibiz. Allah'ın izniyle Türkiye'de yeniden bir derece yapacağız" diye konuştu.

Konuşmaların ardından AK Parti'nin Gümüşhane Belediye Başkan Adayı dahil ilçe ve Beldelerin 14 Belediye başkan adayları tanıtıldı. 

AK Parti, 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimler için Gümüşhane'de Mevcut Belediye Başkanı Ercan Çimen ile yola devam kararı almasının ardından, 5 İlçe ve 8 Belde de daha Belediye Başkan Adaylarını açıkladı. 

Ak Parti, Kelkit ilçesinde değişime girerken, Torul, Kürtün, Köse ve Şiran İlçelerinde mevcut belediye başkanları ile yola devam etme kararı alındı. 

Buna göre, mevcut başkanlarla devam edilme kararı alınan ilçelerden Torul'da Nidai Köroğlu, Kürtün'de Ahmet Kanat, Şiran'da Yavuz Altıparmak ve Köse'de Şerif Aygün şeklinde oluştu.

Beldelerde ise, Merkez ArzularKabaköy Beldesinde mevcut başkan Necati Uçan, Kürtün ilçesi Özkürtün Beldesinde Aynur Zorlu Kaya ile yola devam kararı alındı. 


Ak Parti Kelkit ilçesi, Deredolu Beldesinde mevcut başkan Ahmet Genel, Gümüşgöze Beldesinde Hasan Aksel, Söğütlü Beldesinde Hasan Türkel, Öbektaş Beldesinde Muzaffer Kartal aday olarak gösterilirken, Aziz Nas'ın Belediye Başkanlığı yaptığı Ünlüpınar Beledesi'nde ise Şerif Özer aday gösterildi.

En büyük sürpriz Kelkit İlçesi'de yaşandı. Mevcut Belediye Başkanı Ünal Yılmaz'ın aday gösterilmesine kesin gözü ile bakılırken, Yılmaz'ın yerine, üç dönemdir Ünlüpınar (Pekün)Belde Başkanlığı görevini yürüten Azis Nas'ın aday gösterilmesi ilçede şok etkisi yarattı ve tepkilerle neden oldu. 

Ak Parti Şiran ilçesi Yeşilbük Beldesinde ise mevcut belediye başkanı Ziya Yılmaz'ın yerine Hikmet Canan ile yola devam etme kararı alındı. 

Program, hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle sona erdi.

Haber: Erdinç Şekerli
.

.

.

.


.

.

.


.

.


.


.
Ak Parti Grup Başkan Vekili ve MYK üyesi Cahit Özkan

..

..


.


.


.
Özkürtün Aynur Zorlu Kaya 

.


..

Köse Şerif Aygün 

.
Kelkit Aziz Nas


.
Şiran Yavuz Altıparmak 

.
KÜRTÜN AHMET KANAT

.
Torul Nidai Köroğlu


GÜMÜŞHANE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI ERCAN ÇİMEN 


.


.

.


....

..


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri