Otel tepe
21 Temmuz 2019 Pazar
Anasayfa > SİYASET > AK PARTİ'NİN KELKİT BELEDİYE BAŞKANI ÜNAL YILMAZ İSTİFA ETTİ! BAĞIMSIZ ADAY OLACAK!

AK PARTİ'NİN KELKİT BELEDİYE BAŞKANI ÜNAL YILMAZ İSTİFA ETTİ! BAĞIMSIZ ADAY OLACAK!

18.01.2019 14:19 12 14 16 18 yazdır
Ak Parti'nin Kelkit'ten aday göstermediği Gümüşhane Kelkit ilçesi mevcut Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, Büyük katılımlı Basın açıklaması yaparak, ilçe teşkilatı ile birlikte Ak partiden istifa ettiklerini ve bağımsız aday olacağını açıkladı.
AK PARTİ'NİN KELKİT BELEDİYE BAŞKANI ÜNAL YILMAZ İSTİFA ETTİ! BAĞIMSIZ ADAY OLACAK!


31 Mart 2019 yerel seçimlerde Ak Parti Kelkit'ten aday gösterilmeyen AK Parti Gümüşhane Kelkit ilçe Belediye Başkanı Ünal Yılmaz, Büyük katılımlı Basın açıklaması yaparak, ilçe teşkilatı ile birlikte Ak partiden istifa ettiklerini ve bağımsız aday olduğunu açıkladı. 

Adalet ve Kalkınma Partisi(Ak Parti) Gümüşhane'de flaş bir gelişme yaşandı. 30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde AK Parti Kelkit ilçesinde rekor oyla Belediye başkanı seçilen Ünal Yılmaz'ın, 31 Mart Mart seçimlerinde liste dışı kalmasının ardından yaşanan kriz sonrası, Başkan Yılmaz, bugün Kelkit Belediye Başkanlığı önünde, partililerin ve vatandaşların büyük katılım gösterdiği Basın açıklamasında, Ak Partiden İstifa ettiğini ve 31 Mart Yerel seçimlerinde Bağımsız aday olarak seçimlere girmeye karar verdiğini açıkladı.


AK Parti’den 31 Mart Yerel seçimleri için Kelkit'ten yeniden Belediye Başkan Adaylığı için yeniden başvuru yapan Başkan Yılmaz'ın yerine Ünlüpınar Belde Başkanı Aziz Nas'ın Aday gösterilmesi, ilçede büyük tepkiyle karşılanmış ve ardından Ak Parti ilçe teşkilatlrında toplu istifalar yaşanmıştı.


Açıklamasında, "Hiç kimsenin şahsi hırsı ve kini Ak Parti’ye her dönem en yüksek oyu vermiş Kelkit halkının üzerinde değildir" Vurgusu yapan Başkan Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendilerine çizdiği ufkun ve gösterdiği hedeflerin takipçisi olduklarını belirterek, Bağımsız Aday olmasında Kelkit halkının etkili olduğunu belirtti.


Başkan Yılmaz, istifa metnini okurken gözyaşlarına da hâkim olamadı. Yılmaz, 31 Mart yerel seçimlerine bağımsız aday olarak gireceğini söyledi.

"MÂLESEF BAŞKA YOL KALMAMIŞTIR" 
Belediye Başkanlığı vazifesini yüklendiklerinden bugüne tüm Teşkilat ve sorumlu parti yöneticileriyle birlikte gece gündüz dava bilinci ve sorumluğuyla çalışarak Kelkit'ti layık olduğu hizmetlere kavuşturmanın gayreti içinde olduklarını vurgulayan Başkan Yılmaz; “Bugün şükrederek görüyoruz ki halkımız, insanımız asil karakterinden gelen bir kadirşinaslıkla yapılan hizmetlerin ve gönül dostluğunun vefasını göstermektedir. Biz de halkımızdan gelen talep ve feryada kayıtsız kalamayız. Uğradığımız haksızlığı ve Kelkit halkına yapılan bu vefasızlığı duyurmanın maalesef başka yolu kalmamıştır. Bu bir feryattır." ifadelerini kullandı. 


BAŞKAN YILMAZ AĞLAYARAK İSTİFA ETTİ!! 
Halkın desteği ile Kelkit ilçesine ve Kelkit halkına hizmete devam edeceklerini belirten Başkan Yılmaz; "Milli iradenin üstünde hiçbir güç, hiçbir entrika, hiçbir hile, hiçbir desise ve ego tanımadığımıza dair bir feryattır. En başta Kelkit halkının maruz kaldığı bu haksızlığı en yüksek makamlara duyurmak, 7’den 70’e vefakâr ve cefakâr insanların omuzlarında yükselmiş bir davaya yapılan kötülüğü göstermek için aldığımız kararı, siz kıymetli halkımız ile paylaşıyoruz. Kelkit’imize reva görülen bu haksızlığa ve buna karşılık halkımızın yükselen tepki ve talebine istinaden partimizden istifa ediyorum.” diye konuştu.

Haber: Erdinç Şekerli


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri