Otel tepe
26 Mayıs 2020 Salı
Anasayfa > EKONOMİ > ARICILIĞA KOVAN ALTLIĞI DESTEĞİ

ARICILIĞA KOVAN ALTLIĞI DESTEĞİ

07.05.2015 08:54 12 14 16 18 yazdır
2015 yılı İl Özel İdare kaynaklı proje kapsamında alınan 2 bin 360 adet plastik polen tuzaklı kovan altlığı İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü bahçesinde arıcılara dağıtıldı.
ARICILIĞA KOVAN ALTLIĞI DESTEĞİ
Polen Tuzaklı Kovan Altlığı dağıtımına, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Edip Birşen, İl Müdür Yardımcısı Metin Yalvaç, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Taş, Arıcılar Birliği Başkanı Niyazi Gül, Şube Müdürleri ve üreticilerimizin katıldığı dağıtım töreninde, 2015 yılı arı kayıt sistemine kayıtlı olan ve arılı kovan desteğinden faydalanan 103 adet arıcıya 2 bin 360 adet plastik polen tuzaklı kovan altlığı dağıtıldı. İl Müdürü Birşen, projenin amacının arıcıların geleneksel kalıpları kırarak yeni ürün ve yöntemlere yönelmelerini sağlamak olduğunu ifade ederek, Gümüşhane'nin zengin florası ve coğrafi yapısıyla arıcılık açısından Türkiye 'nin sayılı bölgelerinden birisi olduğunu, mevcut potansiyelin değerlendirilmesi için arıcılığı teşvik ettiklerini söyledi. Gümüşhane Arıcılar Birliği Başkanı Niyazi Gül ise "Gümüşhane'de her geçen yıl arıcılıkta büyük mesafeler kat ettiklerini, 2015 yılında kayıtlı 460 üye ve 57 bin koloni bulunurken, bugün 460 üyeye yükseldiklerin, hedeflerinin üye sayısını 500'e, koloni sayısını da 60 bine çıkarmak olduğunu söyledi. Ayrıca Törende İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlemiş olduğu 80 saatlik Arıcılık Kursunda başarılı olan 47 arıcıya sertifikaları verildi.
Etiketler : ARICILARA DESTEĞİ
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri