Otel tepe
24 Mayıs 2019 Cuma
Anasayfa > HABER > Başkan Çimen'den 28 Şubat açıklaması

Başkan Çimen'den 28 Şubat açıklaması

01.03.2019 11:38 12 14 16 18 yazdır
Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, 28 Şubat postmodern darbesinin 22. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayınladı
Başkan Çimen'den 28 Şubat açıklaması


Başkan Çimen, ''Bin yıl sürecek" denilen 28 Şubat’ın milletin basireti sayesinde kısa sürede tarihin derinliklerinde kaybolduğunu kaydederek, mesajında şu ifadelere yer verdi: “28 Şubat, Türkiye tarihine kara bir leke olarak geçmiş, milletimizin değerlerine yapılmış bir saldırının adıdır. 

28 Şubat postmodern darbesi denildiğinde milletin kendisinin tehdit edildiği, İmam Hatiplerde okuyan gençlerin önünün kapatılarak üniversitelere alınmadığı, temel hak ve hürriyetlerinin gasp edildiği bir sürecin adıdır. Milletimiz, 1960, 1971 ve 28 Şubat darbesini gördü. Cuntacıların bu girişimlerinin ardından Ülkemiz, geçmişten bugünlere demokratikleşme yolunda büyük adımlar attı. Türkiye’de bu gelişmeden rahatsız olan, Türkiye’nin gelişmesini istemeyen, Türkiye’nin demokratikleşmesini baltalamaya çalışan Fetullahçı Terör Örgütü, Türkiye’de 15 Temmuz’da darbe yapma teşebbüsünde bulundu.

Bu ülkeyi seven, kendisini bu ülkeye adamış birçok gencimiz ve bu milletin bütün fertleri, bu çetecilere fırsat vermedi. Her ne kadar "28 Şubat bin yıl sürecek" denilse bile, Milli iradenin gücü ile vesayetlerin, darbelerin tarihi kapatılmıştır. 

Allah’a hamdolsun ki bugün Türkiye, başörtülülerin baskı altında olduğu, fikir söylemenin imkansız görüldüğü o dönemleri geride bıraktı. Ülkemiz, demokratik bir düzende güçlenerek büyüyecektir. Allah bir daha bu ülkeye 28 Şubat ve benzeri karanlık günlerini göstermesin.”
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri