en üst vakifbank
29 Kasım 2021 Pazartesi
Anasayfa > Yazarlar > Ümmiye Yılmaz Erçevik > Bayım Siz Sevmeyi Bilmiyorsunuz!
Ümmiye Yılmaz Erçevik

Bayım Siz Sevmeyi Bilmiyorsunuz!

20.12.2018 22:56 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Ümmiye Yılmaz ErçevikSiz metre gibi, litre gibi bir araçla ölçmek için içimizdeki sevginin miktarını belirlemek adına acımadan onu bir kalıba sıkıştırmaya çalışıyorsunuz.


Sevginin miktarı, ölçüsü ve karşılığı olmamalıdır. Ama diyorsunuz ki ; “Beni ne kadar seviyorsun?” Dünyanın öbür ucu kadar, sonsuzluk kadar, cehennemin dibi kadar sizi seviyorum. Bayım, bence siz sevmeyi bilmiyorsunuz.

Siz metre gibi, litre gibi bir araçla ölçmek için içimizdeki sevginin miktarını belirlemek adına acımadan onu bir kalıba sıkıştırmaya çalışıyorsunuz.

Aslında uzun zamandır size bunları söylemeyi istiyordum. İçimde kalıp da beni rahatsız edeceğine sizin deyiminizle etrafıma kusayım istedim. Aşk siz erkeklerin anladığı gibi basit matematik kurallarına dayanmıyor. Öncelikle emek istiyor. Kimi zaman olmayan zamanlarınızı bizler için feda etmenizi isteyecek kadar bencilleşebiliyoruz.

Sevgi bir tohum gibidir. Ekilmesi gerekir ve sonra yetişirken bakım yapılması gerekmektedir. Etrafında ona sakıncası olan zararlı yabani otlar temizlenmelidir. Verim almak istiyorsak tüm bunları yaparak emek sarf etmemiz gerekecektir. Tohum toprağını severse boynu dimdik büyür. Eğer toprağına tutunamazsa solgunlaşır ve zamanla da ölür ya da cılızca yaşama tutunmaya çalışır.

Bayım sevgi güven ister. Öleceksem bile her zaman yanımda olmanızı isterim. Son nefesimde bile beni terk etmeyeceğinizden emin olmalıyım. Nerede olursak olalım yan yanaymışız gibi birbirimizle olan bağımızı sımsıkı tutmalıyız.

Bayım siz sevmeyi bilmiyorsunuz. İnsan sevince çılgınlaşır. Oysa benim için deli diye bahsetmişsiniz. Ben sevdiğimde gökyüzündeki bulutların dahi bunu duymasını isterim. Gökyüzünde uçan kuşun kulağına fısıldamak, denizin dibindeki balığa usulca sokulup nasıl sevdiğimi anlatmak çokta zor olmasa gerek.

Ben sevdiğimde aramızdaki aşkın bin bir rengin içinde yine bembeyaz kalmasını isterim. Eğer bu çılgınlık ya da delilikse ben sevince aklımı yitirircesine seviyorum demektir. Bir kaç tahtamın eksik olduğu konusuna gelirsek ise insanız topraktan kopmayız ve hangimizin nesi tam ki…?

 

Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.