en üst vakifbank
29 Kasım 2021 Pazartesi
Anasayfa > SİYASET > Davutoğlu Gümüşhane'ye Günübirlik ziyarette bulundu!

Davutoğlu Gümüşhane'ye Günübirlik ziyarette bulundu!

08.07.2021 16:34 12 14 16 18 yazdır
Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu, Gümüşhane'de basın, STK ve Kanaat Önderleri ile bir araya geldi. Davutoğlu buluşmada açıklamalarda bulundu.
Davutoğlu Gümüşhane'ye Günübirlik ziyarette bulundu!

.

Gündeme ve yaşanan zamlara yönelik de açıklamalar yapan Davutoğlu, şöyle konuştu, "Son yaşadığımız olaylarla ülkede iki grup ortaya çıktı. Bir grup milyar dolarlık servetlerinden bahsedilen siyasiler, milyon dolarlık rüşvetlerinden bahsedilen gazeteciler, yüzbinlerle ifade edilen dolarlarla maaşa bağlanan milletvekilleri. Onların hayatı dolardı. Onları meselesi sadece ve sadece daha fazla servet biriktirmekti. Diğer tarafta ise bin 500 lira ile geçinmek zorunda olan emekliler, emeklilikte yaşa takılanlar, dükkanını siftah yapmadan kapatan esnaflar, daha hasat döneminde ürününü almadan daha acaba bu ürünü yerine koyabilecek miyim diye düşünen çiftçiler. Ülkemizde ekilen ürünlere baktığımızda, hububat fiyatları yüzde 30-32 civarında arttı. Mazot, gübre, yem fiyatları yüzde 70-80 ve hata bazı ekipmanlar özelinde yüzde 300'lere varan artışlar yaşandı. Bir uçurum yaşıyor çiftçilerimiz. Toprağın bereketi Ankara'dakilerin yanlış politikalarıyla yok ediliyor, talan ediliyor. 2021 bütçesinde milyonlarca çiftçiye verilen destek 22 milyar Türk lirası, sadece birkaç tane üç beş müteahhite verilen destek 30 milyar Türk lirası."

Başbakanlığı mevki ve makam hırsı olmadığından bıraktığını dile getiren Davutoğlu, döneminde ilgilenip çıkarmaya çalıştığı yasalar hakkında da bilgi verdi.
Gündeme ve ekonomiye dair de önemli açıklamalar yapan Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

Kendisine yöneltilen 'Başbakanlıktan niye ayrıldınız?' 'Niye farklı düştünüz?' sorularına yönelik yanıt veren Davutoğlu, konuyla ilgili şunları söyledi, "Süreci takip edenler çok iyi bilirler ki, biz mevki makam hırsı peşinde olmadık. Olsaydık orada kalırdık. Biz değerlerimizin, Anadolu'yu Anadolu yapan kıymetlerin ı için mücadele ettik. Siyasi ahlak dedik. Siyasi Ahlak Yasası'nı çıkaralım ve siyasetin değerini koruyalım dedik. Siyaset bir grup insanın zenginleşme aracı olmasın, sadece ve sadece millete hizmet aracı olsun ve insanlar siyasete girerken mal beyanında bulunsunlar, sonra da bunu deklare etsinler ki, kimse siyaseti mal biriktirme alanı olarak görmesin dedik. İmar yasası çıkartalım, yolsuzlukları engelleyelim imar üzerinden dedik. İstanbul başta olmak üzere arsa spekülasyonları üzerinden zengin olmayı engelleyelim dedik. İhale yasasını düzenleyelim, ihale üzerinden zenginleşen birkaç tane müteahhite devlet kaynakları aktarılmasın dedik. Hiçbir çeteye, illegal yapıya izin vermeyelim dedik."
"Böyle bir tablo var ortada. Şu soruyu sormanızı rica ediyorum, 'Neden bu duruma gelindi?' 'Neden yolsuzlukla, yoksullukla, yasaklarla mücadele etmek üzere yola çıktığını iddia edenler, bugün yolsuzlukların her türüne bulandı?' Bütün ülkede yoksulluk var. Açlık sınırında yaşayan insanların sayısı her geçen gün artıyor. Diğer taraftan Ermeni mezalminden sonra ilk defa bir Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Amerikan Başkanı soykırım ilan etti 24 Nisan'da, sessiz kaldı ve cevap veremedi. Bir tarafta içeride yoksullaşma diğer tarafta dışarıda itibar kaybı. Şimdi bizim gibi kendini ebedi olarak bu topraklara borçlu hissedenler için, ya bu tablo karşısında susmak gerekiyordu, ki yapamazdık, ya da hakikatleri dile getirerek meydanlara çıkmak gerekiyordu. Biz meydana çıktık. Gelecek Partisi'ni böyle kurduk. Ve kuruluşumuzla birlikte korku duvarları aşıldı. 2018'de iki parti, 2019'da iki parti kuruldu, biz üçüncüydük. Bizden sonra 30'u aşkın parti kuruldu. Ülkenin üzerine karabasan gibi çöken bulutları dağıtacağız arkadaşlar. Bu ülke ne bir kişiye ne bir gruba ne de bir kesime aittir. Bu ülke 84 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığıyla şereflenmiş herkese aittir. Ve Türkiye üç beş müteahhitin kasalarından ibaret bir ülke değildir. Bunu zikre sebebim, son dönemde ifşaatlarla ortaya çıkan tabloları görmemizden dolayı. Sedat Peker yayınladığı her twitle bir bakanı, bir başbakanı nizam ediyor. Sezgin Baran Korkmaz diye bir kara para aklayıcısının, Türkiye'de kol kola girmediği bir tane siyasetçi kalmamış. Biz de siyaset yaptık. Hamdolsun bizim olduğumuz ortamlara bu tür ilişkilerin girmesi mümkün değildi. Çünkü biz devleti bu ilişkilerin dışında tutmayı bir namus borcu bildik."

Davutoğlu, Gümüşhane'de bazı esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek resim çektirip vatandaşlarla bir süre sohbet etti.
Davutoğlu'nun  ziyaretine Gümüşhane eski milletvekili ve Gelecek partisi genel başkan yardımcısı Feramuz Üstün, il Başkanı Yasin Uçan ve partililer eşlik etti.
Davutoğlu daha sonra Gümüşhane'de ki temaslarının ardından Bayburt programına katılmak üzere karayolu ile Gümüşhane'den ayrıldı. 


.

.

.

.

.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri