Otel tepe
20 Ağustos 2019 Salı
Anasayfa > HABER > GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN ÇOCUKLARA KAYAK JESTİ

GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN ÇOCUKLARA KAYAK JESTİ

26.01.2019 19:17 12 14 16 18 yazdır
Gümüşhane Gençlik ve spor il müdürlüğünün sömestr tatilinde öğrenciler için başlattığı ücretsiz kayak organizasyonunda, Doğu Karadeniz'in önemli kış turizmi spor merkezlerinden Zigana Kayak merkezi onlarca minik kayakçıyı ağırlıyor.
GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN ÇOCUKLARA KAYAK JESTİGümüşhane'de 2018-2019 Eğitim öğretim yılının ilk döneminin sona ermesi ve öğrencilerin 15 günlük Sömestr tatiline ayrılması ile birlikte, Gençlik ve spor il müdürlüğü tarafından düzenlenen Kayak organizasyonu ile, Türkiye'nin ilk kış sporları merkezlerinden 2 bin yüz rakımlı Zigana Kış Sporları ve Turizm Merkezinde, Gümüşhane kent merkezindeki minik öğrencilerin yanısıra, Sevgi Evlerinde kalan çocuklara da tatil döneminde ücretsiz kayak eğitimi veriliyor. ZİGANA KAYAK MERKEZİ CIVIL CIVIL
Yaşları 7 ile 14 arasında değişen 70 civarındaki öğrenci, İki ayrı gurup halinde; 1 gün kayak 1 gün dinlenme şeklinde olmak üzere uygulanan organizasyonla her gün sabah erken saatte Gümüşhane Aydın Doğan Spor salonu önünden araçla alınarak 2 bin yüz rakımlı Zigana Kayak Merkezi'ne götürülüyor. Burada alanında uzman kayak hocaları tarafından Kayak bilgilerine göre gruplandırılan öğrenciler, farklı gruplar halinde kayak programlarına dahil oluyorlar. UZMAN KAYAK HOCALARI EĞİTİM VERİYOR Gençlik ve Spor İl müdürlüğünün Zigana dağındaki tesislerde alanında uzman kayak hocaları Bahtiyar Bal, Hesab Şahin ve Yunus Avşar Yılmaz tarafından, kayak pistlerinde kayak eğitimi alan minik kayakçıların giysileri ve Öğlen yemekleri de kurum tarafından karşılanıyor.

15 TATİLİNDE ÇOCUKLAR TATİLİN KEYFİNİ ÇIKARIYOR
Gençlik ve spor il müdürlüğünce organize edilen kayak programı aksamaksızın devam ederken, eğitimlerin ardından kayak yapan minikler adrenalin dolu keyifli anlar yaşıyor ve doyasıya karın ve tatilin keyfini çıkarıyorlar. 


MİNİKLER İÇİN KENDİNİ GÖSTERME ŞANSI Gümüşhane Gençlik ve Spor İl müdürü Mücahit Atalay, Sosyal kazanım faaliyetleri kapsamında çocukların topluma kazandırılması bakımından bu tür organizasyonlara önem verdiklerini belirterek, özellikle Sevgi Evlerinde kalan çocukların mutlu olması, onları topluma kazandırmak için ellerinden gelen desteği vereceklerini kaydetti. Bu tür programların artarak devam edeceğini belirten Atalay, Sömestr tatilinde düzenledikleri kayak organizasyonu ile öğrencilerin kısa süre de olsa kayak eğitimi almalarının ve kayak sporunun sevdirilmesinin amaçlandığını belirtti. Kayağa yetenekli öğrencilerin de tespit edildiğini, Antranörlerin başarılı buldukları sporcuları tespit ederek yarışçı kayakçı grubuna dahil ettiklerini bu nedenle organizasyonun, minik kayakçıların kendisini gösterme bakımından çok önemli bir fırsat olduğunu söyledi.


ÇOCUKLARIN NEŞE KAYNAĞI OLAN KAYAK SPORUNA İLGİ GİT GİDE ARTIYOR!
Gençlik ve Spor İl müdürlüğü Tesisler şube müdürü Erdem Şekerli ise, Gümüşhane'de kayak sporuna olan ilginin her geçen gün artığını belirterek, sömestr tatili nedeniyle başlattıkları kayak organizasyonuna önceki yıllara oranla daha yoğun katılımın olduğunu vurguladı. ÖĞRENCİLER MUTLU
Kayak organizasyonundan çok mutlu olduklarını ifade eden çocuklar, kendilerine bu imkânı verdikleri için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne teşekkür ettiler. Gümüşhane Dumlupınar ilköğretim okulu 4.sınıf öğrencisi Ebrar Şekerli, kayak merkezinde çok güzel zaman geçirdiğini belirterek, "Kayak sporunu çok seviyorum. Geçen yılda burada Kayak eğitimi aldım.Bu organizasyon sayesinde Kayak sporunda kendimi dahada geliştirme fırsatı buldum. Burada olduğum için çok sevinçliyim bizlere bu imkânı sağlayan yetkililere çok teşekkür ediyorum" dedi. 


Sevgi evlerinde kalan Zeynep Akgün de etkinliğe katıldığı için mutlu olduğunu belirterek; "Karnem de iyi olunca tatilde buraya geldik. Çok mutluyum, umarım bundan sonra daha sık geliriz." şeklinde konuştu.
      Haber: Erdinç Şekerli

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri