Otel tepe
09 Temmuz 2020 Perşembe
Anasayfa > KÜLTÜR-SANAT > GÜMÜŞHANE BELEDİYE BAŞKANI ERCAN ÇİMEN'DEN 15 ŞUBAT KURTULUŞ MESAJI
GÜMÜŞHANE BELEDİYE BAŞKANI ERCAN ÇİMEN'DEN 15 ŞUBAT KURTULUŞ MESAJI

GÜMÜŞHANE BELEDİYE BAŞKANI ERCAN ÇİMEN'DEN 15 ŞUBAT KURTULUŞ MESAJI

14.02.2019 23:22 12 14 16 18 yazdır
Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Gümüşhane'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 101'inci yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı.


Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Türk milletinin tarihinin şanlı zaferlerle dolu olduğunu kaydederek, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Aziz milletimiz şanlı tarihi boyunca vatanına, milletine, bağımsızlığına ve milli değerlerine büyük bir aşkla bağlanmış, bu değerlerine yönelen her türlü tehdidi canını ortaya koyarak bertaraf etmeyi vazife bilmiştir. 19 Temmuz 1916’da Rus işgaline uğrayan Gümüşhane, yaklaşık iki yıllık süre içinde açlık, sefalet ve salgın hastalıklar nedeniyle büyük acılar yaşamışlardır. Milli mücadele yıllarında tüm yurtta yakılan kurtuluş meşalesi 15 Şubat 1918’de Gümüşhane’yi de aydınlatmış ve Allah’ın izniyle şehrimiz düşman işgalinden kurtarılmıştır. Kahraman ecdadımızın torunları olarak bizlere düşen görev; tarihin her döneminde milletimizin gösterdiği bu azim, inanç ve kahramanlık destanını, gelecek nesillerimize doğru bir şekilde aktarmak, hepimizin asli görevlerinden olmalıdır. Millet olarak bizi biz yapan ortak değerlerimiz etrafında kenetlenmemiz, birliğimizi ve dirliğimizi korumak, siyasi ve ekonomik istikrarı sağlamlaştırmak için daha çok mücadele etmemiz şarttır. Bu düşüncelerle, güzel Gümüşhane'mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıldönümünü kutluyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehrimizin ve ülkemizin kurtuluş mücadelesi, bölünmez bütünlüğü uğrunda bu güne kadar kaybettiğimiz tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyor, tüm halkımızı sevgi ve saygıyla selamlıyorum.”

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri