Otel tepe
18 Kasım 2019 Pazartesi
Anasayfa > SPOR > GÜMÜŞHANE'DE BAĞIMLI "OLMA ÖZGÜR OL YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI"

GÜMÜŞHANE'DE BAĞIMLI "OLMA ÖZGÜR OL YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI"

02.03.2019 08:52 12 14 16 18 yazdır
"1- 7 Mart Yeşilay Haftası" dolayısıyla, Yeşilay Gümüşhane Şubesi öncülüğünde,"Bağımlı Olma Özgür Ol" projesi kapsamında bir araya gelen gençler, Gümüşhane caddelerinde ellerinde pankart ve dövizlerle "Sağlık yürüyüşü" etkinliği düzenledi.
GÜMÜŞHANE'DE BAĞIMLI“1- 7 Mart Yeşilay Haftası” dolayısıyla düzenlenen, yürüyüş etkinliğinde, “Bağımlı Olma, Özgür Ol” teması ön plana çıktı.

Basın açıklaması ve stant faaliyetlerinin yapıldığı etkinlik Belediye önünden başlayıp Atatürk caddesi, 15 Temmuz Zafer Meydanı ve Cami sokak geçilerek Fatih parkında son buldu. Sigara, alkol gibi alışkanlıklar ile mücadele eden ve zararlı alışkanlıklardan halkın bilhassa gençlerin korunması adına kamu hizmeti veren Yeşilay gönüllüleri, halkı bilgilendirdi. 

Gümüşhane Yeşilay Şube Başkanı Selman Eroğlu, yaptığı açıklamada, gençlerle bağımlılığa dikkati çekmek için Gümüşhane'de yürüyüş yaptıklarını söyledi.

Basın açıklaması yapan Yeşilay Gümüşhane Şube Başkanı Selman Eroğlu, Gençliği tehdit eden, bağımlılık yapan tüm unsurlara karşı mücadele ortaya koyduklarını belirterek, Bu kapsamda "Sağlık Yürüyüşü" etkinliğini gerçekleştirdiklerini söyledi. Türkiye Yeşilay Cemiyetinin kuruluşunun 99. yılını kutladıklarını, Gümüşhane'de de 4.sünü gerçekleştirdikleri bu etkinliğin farkındalık oluşturması açısından önemli olduğuna değinen Eroğlu, Gümüşhane Yeşilay Şubesi olarak bugüne kadar toplumla ve gençlikle kucaklaşmayı, onları her türlü zararlı alışkanlıktan ve bağımlılıktan korumayı ve kurtarmayı hedefleyen birçok faaliyete imza attıklarını kaydetti..

.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri