Otel tepe
26 Mayıs 2020 Salı
Anasayfa > HABER > Gümüşhane'de koronavirüs için yeni tedbirler

Gümüşhane'de koronavirüs için yeni tedbirler

29.03.2020 09:24 12 14 16 18 yazdır
Yeni tip koronavirüs ile mücadele kapsamında Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek’in başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda sosyal mesafe kuralına uyularak bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda Belediye Başkanı Ercan Çimen, Vali Yardımcısı Musta
Gümüşhane'de koronavirüs için yeni tedbirler

Toplantı sonrası açıklama yapan Vali Kamuran TAŞBİLEK, tüm dünyayı etkileyen salgına yönelik ülkemizde de büyük bir mücadele yürütüldüğünü, bu kapsamda devletin bütün birimleri ve ilimizde de Valilik koordinesinde çeşitli önlemler alındığını ifade etti. Vali Kamuran TAŞBİLEK, "Gümüşhane olarak geçtiğimiz günlerde maalesef bu virüsten dolayı ilk can kaybını yaşadık. Çok tedbirli olmak zorundayız. Bugünkü toplantımızda da bir takım kararlar aldık.
Değerli Vatandaşlarımızdan istirhamım; Lütfen çok zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayınız. Bu durumu kısıtlayıcı önlemler alacağız.
Lütfen sosyal mesafe kuralına uyunuz.
İstanbul başta olmak üzere diğer şehirlerimizde bulunan hemşehrilerimiz, zorunlu olmadıkça lütfen İlimize seyahat etmeyiniz.
Evde izolasyonu devam eden vatandaşlarımız lütfen dışarı çıkmayınız. Çıktığınızı tespit ettiğimiz takdirde belirlediğimiz yerlerde karantinaya alacağız.
Muhtarlarımız lütfen dışarıdan gelenleri bize bildiriniz. Köylerde pozitif vaka çıkması durumunda sosyal teması kesici her türlü tedbiri alacağız." dedi.
Koronavirüs ile (COVİD-19) mücadele kapsamında, alınan tedbirlerin en etkili şekilde uygulanması, bugüne kadar alınan tedbirlere vatandaşlarımızın en üst seviyede riayet etmeleri ve vatandaşların zorunlu haller dışında evlerinden çıkmamalarına sağlanmasına yönelik konuların görüşüldüğü toplantıda şu kararlar alındı;
1-Zorunlu haller dışında vatandaşlarımızın ikametlerinden dışarı çıkmamalarına, (18 yaşından küçükler için sağlık sebepleri ile zorunluluk, aciliyet ve olağanüstülük gerektiren durumlar haricinde oyun, eğlence, arkadaş buluşması v.b. hiçbir nedenle dışarı çıkılmaması)
2- İlgili birimler tarafından oluşturulacak uygun kıyafetli ekiplerle, zorunlu olmayıp da dışarı çıkmış olan vatandaşların uyarılması, bilinçlendirme çalışmalarının yapılması ve evlerine dönmelerinin sağlanmasına,
3- Zincir marketler başta olmak üzere İlimizde bulunan bütün marketlerin vatandaşlarımızın yığılmasına ve toplu olarak bulunmasına neden olan promosyon uygulamalarının geçici süreliğine durdurulmasına,
4- İlimizde bulunan marketlerin girişlerinde dezenfektan bulundurulması ve markete giren herkesin bunları kullanmasının sağlanmasına,
5- Bankaların ve bankamatiklerin önlerinde birikmelerin önlenmesine yönelik tedbirlerin alınmasına,
6- Şehir dışından ilimize gelen herkesin 14 gün süreyle evde kalmaları ve 14 gün süre boyunca ilgili birimler tarafından evde kalmalarının takip edilmesine, bu kişilerin mahalle ve köy muhtarları tarafından ilgili kolluk birimlerine bildirilmesine,.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri