Otel tepe
24 Mayıs 2019 Cuma
Anasayfa > SİYASET > GÜMÜŞHANE'DE MHP'NİN BELEDİYE REKLAM PANOSUNA İZİNSİZ ASTIĞI AFİŞLERİ İNDİRİLDİ

GÜMÜŞHANE'DE MHP'NİN BELEDİYE REKLAM PANOSUNA İZİNSİZ ASTIĞI AFİŞLERİ İNDİRİLDİ

09.03.2019 23:38 12 14 16 18 yazdır
Mhp Gümüşhane Belediye Başkan adayı Sabri Varan'nın yeraldığı reklam Afişleri, Gümüşhane Belediyesine ait Reklam panosuna İzinsiz olarak asıldığı gerekçesiyle, İl seçim kurulu kararının ardından Belediye görevlileri tarafından indirildi.
GÜMÜŞHANE'DE MHP'NİN BELEDİYE REKLAM PANOSUNA İZİNSİZ ASTIĞI AFİŞLERİ İNDİRİLDİ
Milliyetçi Hareket Partisi (Mhp) Gümüşhane Belediye Başkan adayı Sabri Varan'nın yeraldığı reklam Afişleri, kentin işlek Caddesinde bulunan Belediyeye ait Reklam panosuna İzinsiz olarak asıldığı gerekçesiyle,  il seçim kurulu kararının ardından Gümüşhane Belediyesi görevlileri tarafından indirildi.


Gümüşhane Belediyesinden afişlerle ilgili açıklama yapıldı.
Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Gümüşhane Belediyesi’ne ait olan reklam panosuna izinsiz olarak asılan pankartın kaldırılmasına ilişkin basın açıklamasıdır:
“Belediyemize ait olan parsel üzerinde hali hazırda bulunan ve şehrimizin her bölgesinin tanıtıldığı reklam panosu üzerine Milliyetçi Hareket Partisince siyasi propaganda içeren bir pankart asılmıştır. Asılan pankart sonrası AK Parti Gümüşhane İl Başkanlığı tarafından İl Seçim Kurulu’na başvuruda bulunularak pankartın kaldırılması talep edilmiştir. 

İl Seçim Kurulu yaptığı değerlendirme sonucu Belediyemize tebliğde bulunarak, reklam panosunun imar yolunda ve kamuya ait olduğunu, bu nedenle pankartın Milliyetçi Hareket Partisince sökülmesi gerektiğine karar verdi. 

Pankartın Milliyetçi hareket Partisince sökülmemesi halinde Zabıta marifetiyle sökülmesine oy birliğiyle karar verildiği bildirilmiştir. 

Bu nedenle Zabıta ekiplerimiz söz konusu pankartı sökerek İl Seçim Kurulu kararını uygulamıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”


.


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri