Otel tepe
08 Aralık 2019 Pazar
Anasayfa > HABER > Gümüşhane'de Savcının Polise yazdırdığı Trafik cezasını Hâkim iptal etti

Gümüşhane'de Savcının Polise yazdırdığı Trafik cezasını Hâkim iptal etti

24.07.2019 14:53 12 14 16 18 yazdır
Gümüşhane’de tatil yapan Furkan Yılmaz, tatil dönüşü evine gelen cezayla sarsıldı. Ters şeride girdiği için kendisine ceza yazıldığını gören Yılmaz, Gümüşhane Sulh Ceza Hakimliğine itirazda bulundu. İtiraz sonucunda cezanın keyfi yazıldığı ortaya çıktı.  
Gümüşhane'de Savcının Polise yazdırdığı Trafik cezasını Hâkim iptal etti


TATİL DÖNÜŞÜ CEZAYI GÖRDÜ 
Trabzon’da işinden izin alan Furkan Yılmaz, Gümüşhane’ye tatilini geçirdi. Tatilin ardından Trabzon’a dönen Furkan Yılmaz, evine gelen bin 2 TL olan trafik cezasını görünce şaşkına döndü. Kendisine gönderilen ceza tutanağında ters şeride girdiği ve cezanın savcı talimatıyla yazıldığını gördü. Gümüşhane Sulh Ceza Hakimliği’ne itirazda bulunan Furkan Yılmaz, ceza tutanağının üzerinde ‘savcının talimatı ile ceza yazıldı’ şeklinde bir not olduğunu belirterek, MOBESE görüntülerinin incelenmesini talep etti. Yolda karşılaştıkları bir aracın sürücüsünün kendisine yol vermediği için serzenişte bulunduğunu fakat o aracında arkasından geldiğini belirten Furkan Yılmaz, haksız yere maaşının üçte birin ceza olarak kendisine yazıldığını ileri sürdü. 

  TANIKLARIN İFADESİ ALINDI 
Gümüşhane Sulh Ceza Hakimi Buse Kevser İncaman cezayı yazan, nöbetçi olan polis memurlarını yanı sıra sorumlu müdürün tanık olarak ifadesinin alınmasına karar verdi. Cezayı yazan polis memuru Önder Akgün, “Haber merkezindeki görevli polis memurunun kendisini aradığını ve savcının Atatürk caddesinde bir aracın kendilerini sıkıştırdığını gerekli cezai işlemin uygulanıp kendisine bilgi verilmesini istedi.  Bunu üzerine görüntü olup olmadığını sordum. Hayır cevabı alınca, savcı hanımı aradım. Konu ile bilgi vermek üzere aradığımızı söyledim. Savcı hanım cezayı yazmadan kendisini bir daha aranmamamı söyledi. Cezayı yazdık, bilgi verdik. Yolun ters şerit olmadığını biliyoruz” dedi. 

MÜDÜR CEZAYI YAZANI UYARMIŞ
Tanık olarak ifadesi alına Gümüşhane Emniyet Müdür Yardımcısı Yaşar Nihat Yıldırım, evrağı büro memurun kendisine getirdiğini ve incelediğini belirterek, neden ceza yazıldığını sorduğunu söyledi. Ceza yazılan yerde ters şerit levhası olmadığını belirten Yıldırım, “Yapılan işlemin yanlış olduğunu söyledim ve polisleri uyardım” dedi. Olayla ilgili olarak Ali Fuat Ekşi, Emine Gençosmanoğlu, Feran Çuvalcı ve Celal Sarısoy’un tanık olarak ifadesi alındı.

SAVCI AYNI YOLU KULLANMIŞ 
Tanıkların ifadesini alan hakim, cezayı yazdıran savcı Kübra Kırtaş ve bir çok aracın MOBESE kayıtlarında aynı yolu kullandığını tespit etti. Hakim Buse Kevser İncaman cezanın kaldırılmasına hükmetti. Bu kararın ardından İncaman’ın görev yeri değiştirildi. Enis YILDIRIM
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri