Otel tepe
06 Temmuz 2020 Pazartesi
Anasayfa > HABER > GÜMÜŞHANE VALİSİ VE BELEDİYE BAŞKANININ CUMHURİYET BAYRAMI MESJI

GÜMÜŞHANE VALİSİ VE BELEDİYE BAŞKANININ CUMHURİYET BAYRAMI MESJI

28.10.2019 12:56 12 14 16 18 yazdır
Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, Belediye Başkanı Ercan Çimen, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 96'ıncı yıl dönümü dolayısıyla birer kutlama mesajı yayınladılar.
GÜMÜŞHANE VALİSİ  VE BELEDİYE  BAŞKANININ CUMHURİYET BAYRAMI MESJI
Gümüşhane VALİSİ KAMURAN TAŞBİLEK'in 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMA MESAJI 

  Asırlarca hür ve bağımsız yaşayan Aziz Milletimizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde kazandığı Kurtuluş Savaşı sonucunda karakterine en uygun idare sistemi olarak ilan edilen Cumhuriyetimizin 96. Yıl dönümünü kutlamanın gurur ve coşkusunu hep birlikte idrak ediyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde verilen kurtuluş mücadelesinde, canı ve malı ile mücadele eden kahraman ecdadımızın emaneti olan Cumhuriyetimizin sağladığı imkânlarla geride kalan 95 yıllık süreç içerisinde çok büyük başarılara imza atılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da önünde uzanan aydınlık yolda 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine emin adımlarla ilerlemeye devam edecek, güçlü demokrasisi, güçlü ekonomisi ile Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşma yolunda çok önemli mesafeler kat ederek, hedeflerine emin adımlarla yürümeye devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, büyük Türk Milletinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımla tebrik ediyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ülkemiz, varlığımız ve bağımsızlığımız için canlarını feda eden bütün şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimiz ile şehit ailelerine minnet ve şükran duygularımızla sağlıklı ve huzur dolu bir ömür diliyorum. Kamuran Taşbilek Gümüşhane Valisi 


BAŞKAN ÇİMEN'DEN 29 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI 
Bugün, adını büyük kahramanlık destanlarıyla yazdırdığımız Türkiye Cumhuriyeti'nin 96. kuruluş yıl dönümünü büyük bir coşku ve gururla kutlamaktayız. 

Aziz milletimiz bundan 96 yıl önce ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bağımsızlığına zincir vurulamayacağını kendi geleceğini belirleme iradesinden asla ödün vermeyeceğini bütün dünyaya gösterdi. Osmanlı imparatorluğunun küllerinden kurulan cumhuriyetimiz; milletimizin varoluş mücadelesinin en anlamlı eseri olmuştur Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Cumhuriyetin ilan edilişinin 96. yıl dönümünü kutlamanın gururu içeresindeyiz. Cumhuriyet, bizim için sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda tarihimizin en kapsamlı çağdaşlaşma hamlesi, toplumsal ve siyasal değişim projesidir. Cumhuriyet, milletimizin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin ifadesidir. Malazgirt’ten başlayıp son bir asırdır Çanakkale’de, Kut’ül Amare’de, Dumlupınar’da, Kıbrıs’ta devam eden zaferlerimizden, Suriye’deki insani duruşumuza kadar her gelişme, milletimizin asil duruşunun bir sembolüdür. Dün olduğu gibi bugün de büyük devlet olmanın şuur ve haysiyetine sahip olan necip milletimiz; birlik ve beraberliğini bozmak isteyenlerin, geleceğini karartmaya teşebbüs edenlerin hesaplarını daima hezimete uğratmıştır ve uğratacaktır. Zira İstiklal Harbimizi zafere taşıyan, Cumhuriyetimize hayat veren ruh, tıpkı 96 yıl önce olduğu gibi bugün de dipdiri yaşamaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını; Şehitlerimizi ve Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor; tüm Gümüşhaneli hemşehrilerimizin ve aziz milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum. Ercan ÇİMEN Gümüşhane Belediye Başkanı

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri