Otel tepe
26 Mayıs 2020 Salı
Anasayfa > HABER > GÜMÜŞHANE YENİ DEVLET HASTANESİNDE FLAŞ GELİŞME

GÜMÜŞHANE YENİ DEVLET HASTANESİNDE FLAŞ GELİŞME

29.08.2019 12:05 12 14 16 18 yazdır
Yapımı tanamlanan ancak Zeminindeki kayma nedeniyle 4 yıldır açılamayan Yeni Gümüşhane Devlet Hastanesinde hummalı zemin güçlendirme ve heyalan önleme çalışmaları yapılıyor.
GÜMÜŞHANE YENİ DEVLET HASTANESİNDE FLAŞ GELİŞMEAfet ve Acil Durum yönetimi (AFAT) tarafından projesi hazırlanarak ihale edilen ve yüklenici firma tarafından inşa çalışmalarına başlanan hastane binasının bulunduğu alandaki çalışmalar kapsamında; Hastanenin Kuzey ve güney cephesinde ağırlık yapan yamaçlardaki molozlar temizleniyor.

Riskli alanların temizlenmesinin akabinde riskli alanlara 600 metre uzunluğunda 3 sıra diyafram duvar örülerek hastane zeminindeki kayma ve heyelan riskinin ortadan kaldırılması hedefleniyor. 
YENİ HASTANE GEÇİCİ OLARAK HİZMET VERECEK! 
Öte yandan bürokrasi kulislerinde Yeni Şehir Hastahanesinde yapılan zemin güçlendirme ve heyelan önleme çalışmaların tamamlanmasının ardından Hastane binası geçici olarak hizmete açılacağı, şehir merkezinde hizmet veren mevcut hastanenin geçici olarak yeni binasına taşınacağı, taşınma çalışmalarının ardından eski hastanenin bulunduğu alan dahil, yan tarafındaki Dumlupınar ilköğretim okulu ve hemen arkasında bulunan Sağlık Meslek lisesi ve yurt yerleşkesi de yıkılıp, Yeni şehir hastanesinin bu üçgene yapılacağı, inşa çalışmalarının tamamlanmasının ardından da bağlarbaşı mevkiinde bulunan hastane binasının da Gümüşhane üniversitesine devredilmesinin planlandığı konuşuluyor. 

MİLLETVEKİLİ AKGÜL DOĞRULADI 
 Öte yandan geçtiğimiz günlerde Gümüşhane Milletvekili Hacı Osman Akgül'ün, Gümüşhane'de katıldığı bir programda bu bu doğrultuda bir görüş beyan ettiği ve habere konu olan çalışma ile ilgili dataylı bilginin yakın zamanda detaylı olarak kamuoyu ile payaşılacağını ifade ettiği öğrenildi. Haber


 Erdinç Şekerli

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri