Otel tepe
26 Mayıs 2020 Salı
Anasayfa > KÜLTÜR-SANAT > Gümüşhaneli 300 Öğrenci İstanbul-Çanakkale Gezisine uğurlandı

Gümüşhaneli 300 Öğrenci İstanbul-Çanakkale Gezisine uğurlandı

24.12.2019 14:31 12 14 16 18 yazdır
İstanbul Gümüşhane Dernekler Federasyonu (GÜDEF) tarafından hazırlanan 'Geleceğe Yolculuk' projesi kapsamında Gümüşhane'li 300 öğrenci Çanakkale'ye uğurlandı.
Gümüşhaneli 300 Öğrenci İstanbul-Çanakkale Gezisine uğurlandı

İstanbul Gümüşhane Dernekler Federasyonu (GÜDEF) tarafından yürütülmekte olan 'Geleceğe Yolculuk' adlı proje faaliyetleri kapsamında, Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tüm ilçeleri kapsayacak şekilde belirlenen 300 öğrenci Çanakkale ve İstanbul gezisine uğurlandı.

Geziye katılacak öğrencileri Gümüşhane Belediyesi karşısından il Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, Milli Eğitim şube müdürü İbrahim Taş, GÜDEF Genel Başkan yardımcısı Mehmet Fatih Çoban ve katılımcılar birlikte uğurladılar. 

Öğrencilerin uğurlanması sırasında açıklama yapan, İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan, “Çanakkale başlı başına bir tarihtir. İstanbul da aynı şekilde tarih dolu bir şehrimizdir. Gezi boyunca zamanınızı iyi değerlendirin. Yolunuz açık olsun. Güle güle gidin ve gelin” diye konuştu. 

GÜDEF'in Vatandaşlık ve milli birlik duygusunun pekiştirilmesi amacıyla 23-28 Aralık tarihleri arasında düzenlediği gezi programında; 1. ve 2. gün İstanbul'daki tarihi ve kültürel yerlerin gezilmesi ve İstanbul boğaz turu, 3. gün Çanakkale şehir gezisi ve 4. gün ise Çanakkale Savaşının geçtiği cepheler, şehitlikler ile Çanakkale Müzesinin gezilmesi yer alıyor. Etkinlik boyunca öğrencilere gezilen yerler hakkında uzman rehberler bilgi verecek.

Haber Erdinç Şekerli

.

.

.

.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri