en üst vakifbank
29 Kasım 2021 Pazartesi
Anasayfa > HABER > İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Mustafa Canlı Bilim Sanat Merkezi Proje Tanıtımı İçin Gümüşhane'de

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Mustafa Canlı Bilim Sanat Merkezi Proje Tanıtımı İçin Gümüşhane'de

08.10.2021 18:03 12 14 16 18 yazdır
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu,İSTAÇ A.Ş. Genel Müdürü iken yakalandığı Covid-19 nedeniyle vefat eden Mustafa Canlı’nın adının yaşatılması için İBB tarafından yaptırılacak Mustafa Canlı Bilim Sanat Merkezi’nin proje tanıtım programı için Gümüşhane'de
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Mustafa Canlı Bilim Sanat Merkezi Proje Tanıtımı İçin Gümüşhane'de

Gümüşhane’nin eski Belediye Başkanı ve Milletvekili de olan Canlı’nın vefatının ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu onun adının yaşatılacağı bir eserin Gümüşhane’de yapılacağını duyurmuştu.

İSTAÇ A.Ş’nin Gümüşhane İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne müracaatı ve Gümüşhane Valiliği’nin olurunun ardından Milli Eğitim Bakanlığı onayı ile protokol yapılarak inşaat işlemleri için resmi süreç başlatıldı.
Talebe istinaden okul yeri olarak Hasanbey Mahallesinde önceki yıllarda kız yetiştirme yurdu olarak kullanılan, daha sonra Fen Lisesi ve Turizm Lisesi olarak kullanıldıktan sonra binanın güvensizliği nedeniyle kapatılan ve Valilik talimatıyla da yıkım kararı verilen bina tahsis edildi. İBB Başkanı İmamoğlu’nun özel proje yapılması talimatının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi BİMTAŞ AŞ tarafından Gümüşhane tarihi evleri mimari referans alınarak özel bir konsept proje çalışıldı.

Bakanlık tarafından uygunluk verilen konsept projenin yapılacağı yerde eski bina yıkılıp ve hafriyat çalışması tamamlanırken bu yıl içerisinde tamamlanarak önümüzdeki yıl eğitim öğretime kazandırılacak tesis için bugün tanıtım programı düzenlendi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cuma namazını vatandaşlarla birlikte 15 Temmuz Zafer Meydanı'nda bulunan Merkez Kemaliye Camiinde kıldı.
Cami çıkışında vatandaşlarla buluşan ve ardından Atatürk Caddesinde esnaf ziyareti de gerçekleştiren İmamoğlu'na Gümüşhaneliler yoğun ilgi gösterirken; İmamoğlu da vatandaşlarla sohbet edip bol bol selfi fotoğraf çekildi.


Başkan İmamoğlu daha sonra Eski İSTAÇ Genel Müdürü merhum Mustafa Canlı adını taşıyan BİLSEM'in açılışına katılmak üzere beraberindekilerle Hasanbey mahallesi'nde ki program alanına geçti.
Kürsüye ilk çıkan Merhum Canlı'nın Oğlu Emre Canlı'nın Teşekkür konuşmasının ardından kürsüye çıkan Başkan İmamoğlu Canlı'ya duyduğu özlem ve programın önemini belirten kısa bir konuşma yaptı.

Başkan İmamoğlu'nun Gümüşhane ziyaretinde CHP Gümüşhane il Başkanı Bedri Ağaç'ın ve teşkilatının yanı sıra
İyi Parti il Başkanı Ali Ateş, Merhum Mustafa Canlı'nın Ailesi
Millet ittifakı parti temsilcileri, CHP'li Milletvekilleri Gökhan Zeybek, Turan Aydoğan,Ahmet Kaya, Gümüşhane Mhp eski milletvekili ve halihazırda İYİ Parti Samsun milletvekili Bedri Yaşar, İYİ Parti Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, Beylikdüzü Belediye Başkanı Murat Çalık, İBB Basın Sözcüsü Murat Ongun, Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Üstün, CHP PM Üyesi Sevgi Kılıç da eşlik etti.


Hasanbey Mahallesindeki okul alanında düzenlenen programın ardından merhum Canlı’nın Emirler mezarlığında yine İBB tarafından yeniden düzenlenen kabri ve yanındaki çeşmesinin başında düzenlenecek anma programına katıldı.

İmamoğlu, Gümüşhane'de ki program ve temaslarının ardından Bayburt programına katılmak üzere karayolu ile Bayburt'a hareket etti.


.


.


.


.
.


.


.


.


.


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri