Otel tepe
20 Haziran 2019 Perşembe
Anasayfa > HABER > METİN KÜLÜNK GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİNDE KONFERANS VERDİ

METİN KÜLÜNK GÜMÜŞHANE ÜNİVERSİTESİNDE KONFERANS VERDİ

15.12.2018 14:41 12 14 16 18 yazdır
AK Parti İstanbul eski Milletvekili Metin Külünk, Gümüşhane Üniversitesi’nin ev sahipliğinde 'Gençlerin Gelecekteki Perspektifi' konulu konferansa katıldı.
METİN KÜLÜNK GÜMÜŞHANE  ÜNİVERSİTESİNDE KONFERANS VERDİAK Parti 24, 25 ve 26. dönem İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Gümüşhane Üniversitesi 'Aktif Gençler kulübü' tarafından düzenlenen 'Gençlerin Gelecekteki Perspektifi' konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı.

 Gümüşhane Üniversitesi Konferans Salonu'nda düzenlenen konferansa Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil ibrahim Zeybek, Ak Partili yöneticiler, üniversitenin akademik personeli ve öğrenciler katıldı.

15 Temmuz ekseninden Osmanlı'dan günümüz Türkiye'sine ve Türkiye'nin geleceğine kadar birçok konuya ışık tutan ve Gençlerin bu ülkede çok önemli yeri olduğunu vurgulayan AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, şunları söyledi:
 " Gençler; biberlerinizin akıllarında var olmalıyız. Çünkü akıl Allahın insana bahsettiği çok değerli bir nimettir. Sorumluluğun da merkezidir. Aklımız olduğu için sorumluyuz. Hesaba aklımız olduğu için çekileceğiz. Aklımızla bilgiyi anlamak, keşfetmek, varlığı anlamak sorumluluğumuzun gereğidir. Onun için sadece beni dinkemeyin 
beraber konuşalım, itiraz edelim, öyle değil böyle olur diyelim araştırıp fikir üretelim. Anadolu toprakları sadece sizin için kıymetli değil. Gümüşhane'nin sahip olduğu yeraltı kaynakları üzerinden bakmayalım."dedi.

 "KAPİTALİZMİN İNSANLIĞI GÖTÜRMEK İSTEDİĞİ YOK EDİŞE DİRENECEK TEK GÜÇ İSLÂM VE TÜRKİYEDİR!"
Robot ve yapay zeka üzerinden dünyada çok açık bir şekilde konuşulmayan güç mücadelesi olduğunu vurgulayan Külünk,
"Kapitalizmin akıl merkezi artık insanlığın mutsuzluğun farkında vede kapitalizm ötesi çağı tarif etmenin gayreti içerisindeler. Kapitalizm öncesi çağı tarif edecek, Tevhid-i bir bakış açısıyla ancak siz gençler olabilirsiniz. Çünkü kapitalizmin insanlığı götürmek istediği yok edişe direnecek tek güç İslam ve Türkiyedir. Onun için Anadolu topraklarında, millet olarak, devlet olarak sadece kendi sorumluluğunuzu üzerinizde taşımak değildir. 7 milyar insanın sorumluluğunu üzerinizde taşıdığınızı unutmayın.Çünkü İnsanlığın kurtuluş ümidi sizsiniz" diye konuştu.

"İNSANLARI ROBOTLARIN ALETİ HÂLİNE GETİRECEKLER!"
Kapitalizmin İnsanlığı robotların aleti hâline getirtmeye çalıştığına dikkkat çeken Külünk, Dün sanayi toplumunda insanın yerine kullandıkları robotları bugün insanlaştırmaya çalışarak, insanları robotların emrinde bir hayata tutsak edilmeye çalışıldığına dikkat çekti.

"ZAMANIN RUHUNU, AKLINI VE EŞYASINI ÇOK İYİ BİLMELİYİZ"
Anadolu topraklarının gelecek perspektifini çizebilmek için, zamanın ruhunun, aklının ve eşyasının çok iyi anlaşılması gerktiğini vurgulayan Külünk, 
Zamanın aklının, ruhunun, eşyasının, tarihsel dönüşümlerinin eşya üzerinden olduğunu, eşyanın ise bilgi ile keşfedildiğini, o bilginin eşyaya dönüşerek insanlığın kaderini etketkilediğine dikat çekçekerek; zamanın ruhunu, eşyasını ve aklını doğru okumayan şirket, toplum ve devletin tarihin gerisinde kalacağını belirtilerek, "Zamanın aklını doğru okumayan devletin ve toplumun kafasına mezar taşı dikilir' dedi.

"ASIL GERİCİLİK ZAMANI DOĞRU OKUMAMAKTIR"
Tarım toplumuna, sanayi toplumuna ve bilgi toplumuma geçişin şimdide dijital çağa ve beraberinde Yapay zekaya doğru hızla ilerlediğini belirten Külünk, Böyle bir devirde düşünüp Zeka ve Zaman okuması yapmayan toplumun geri kalacağını vurgulayarak; "Tarih gericileri asla affetmez" diye konuştu. 

Dijital ve yapay zeka devriminin çok iyi okunması ve anlaşılması gerektiğine dikkat çeken Külünk, Bilginin çok hızlı ve heran insanı kuşattığı bir devirde bilgiyi çok iyi yönetmek gerektiğini vurguladı.

"İSLAM DÜNYASININ AKILLA İLİŞKİSİ TÜKENMİŞ VAZİYETTE"
Son olarak İslam dünyasının akılla ilişkisinin yeniden kurulmak zorunda olduğuna dikkat çeken Külünk, "İslâm dünyası kainatta Allahın yarattığı bilgiyi keşfetme noktasında akıl ve azimle hareket etme becerisine sahip olamzsa batılılar karşısında marjinal kalmaktan kurtulamaz." diye konuştu. 
Konferansın sonunda Gümüşhane Belediyesine de Ziyaret gerçekleştiren Külünk'e Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen tarafından günün anısına hediye takdim edildi.

Haber: Erdinç Şekerli 


.

.
.


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri