Otel tepe
06 Temmuz 2020 Pazartesi
Anasayfa > SİYASET > MUSTAFA CANLI İBB İSTAÇ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE ATANDI

MUSTAFA CANLI İBB İSTAÇ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE ATANDI

06.08.2019 19:46 12 14 16 18 yazdır
İBB'nin en önemli Genel müdürlüklerinden birisi olan İstanbul Çevre Yönetimi Sanayi ve Ticaret Aş, kısa adı (İSTAÇ) olan Genel Müdürlüğü'ne, Gümüşhane Belediye eski Başkanı ve Gümüşhane eski Milletvekili Mustafa Canlı getirtildi. 
MUSTAFA CANLI İBB İSTAÇ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE ATANDIİBB'nin 30 iştirakinin genel müdürlerinin, kendi istekleriyle şirket yönetim kurulu üyeliklerinden istifa etmelerinin ardından, İBB Ekrem İmamoğlu tarafından yeni görevlendirmeler devam ediyor.
Bu kapsamda 31 Mart seçimlerinde İYİ Parti'den Gümüşhane Belediye Başkan adayı olan Mustafa Canlı İstaç'ın yeni Genel müdürü oldu. 

İBB'nin en önemli Genel müdürlüklerinden birisi olan İstanbul Çevre Yönetimi Sanayi ve Ticaret Aş, kısa adı (İSTAÇ) olan Genel Müdürlüğü'ne, Gümüşhane Belediye eski Başkanı ve Gümüşhane eski Milletvekili Mustafa Canlı getirtildi. 


2015 yılında İSTAÇ Genel müdürlüğü görevini ifâ eden Hacı Osman Akgül'ün, Ak Partiden Gümüşhane Milletvekili seçilmesinin ardından İstaç Genel müdürlüğü görevini devralan Fahrettin Soran, yaklaşık 5 yıldır İstaç Genel müdürlüğü görevini yürütüyordu. 

GÜMÜŞHANE'DE MUSTAFA CANLI SEVİNCİ 
Gümüşhane'de 15 yıl üst üste Milliyetçi Hareket Partisinden Belediye Başkanlığı ve bir dönem Gümüşhane Milletvekiliği yapan, Gümüşhanelilerin yakından tanıdığı isim olan Mustafa Canlı'nın İstanbul Çevre Yönetimi Sanayi ve Ticaret Aş'ye (İSTAÇ) Genel Müdür olarak atanmasıyla sosyal medyada yüzlerce kişi Canlı'ya hayırlı olsun ve tebrik mesajları paylaştı. 

MUSTAFA CANLI KİMDİR? 
Mustafa Canlı, 25 Mayıs 1962 tarihinde Gümüşhane Yukarı Alıçlı Köyü'nde doğdu. İlköğrenimini kendi köyünde, orta ve lise öğrenimini Gümüşhane'de tamamladı.1978 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nü kazandı. 1983 yılında elektrik mühendisi unvanı ile mezun oldu.  1983 yılında Trabzon TEK Kuzeydoğu Anadolu İşletme Grup Müdürlüğü'nde elektrik mühendisi olarak kamu görevine başladı.  1989 yılında Gümüşhane TEK Teknik Müdür Yardımcılığı görevine atandı. Bu görevi 1995 yılına kadar başarı ile sürdürdü.  1995 yılında Çorum TEDAŞ Müessese Müdürlüğü görevine atandı. Bu görev esnasında yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Çorum Valiliği ve diğer kuruluşlar tarafından birçok kez ödüllendirildi.  Çorum Spor Yönetim Kurulu Üyeliği'nin yanı sıra Mali Komisyon Başkanlığı'nı yaptı. Tedaş Çorum gücü Spor Kulübünü kurdu ve Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yaptı. Yöneticilik görevini sürdürdüğü yıllarda işletmecilik lisans eğitimi aldı.  18 Nisan 1999 yılı seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden Gümüşhane Belediye Başkanı seçildi.  1999-2004 yılları arası Gümüşhanespor kulüp Başkanlığı görevinde bulundu.  2009 yılında yapılan seçimlerde üçüncü kez tekrar Milliyetçi Hareket Partisi'nden Gümüşhane Belediye Başkanı seçildi.  Mustafa Canlı, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İYİ Parti Gümüşhane Belediye Başkan adayı oldu.  Evli ve 3 çocuk babası olan Mustafa Canlı, İngilizce bilmektedir.

Haber: Erdinç Şekerli 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri