en üst vakifbank
29 Kasım 2021 Pazartesi
Anasayfa > Trafik kazası > OKULLARDA TRAFİK GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİ VERİLECEK                                

OKULLARDA TRAFİK GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİ VERİLECEK                                

25.09.2021 08:42 12 14 16 18 yazdır
Gümüşhane'de Öğrencilerde Trafik Bilincinin Geliştirilmesi İş birliği Protokolü” kapsamında İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile koordine kurularak Trafik Polisleri tarafından ilkokul 4.sınıf öğrencilerine yönelik Trafik Güvenliği Dersi verilecek.
OKULLARDA TRAFİK GÜVENLİĞİ EĞİTİMLERİ VERİLECEK                                
2021-2023 Karayolu Trafik Güvenliği Eylem Planı’nın “Yol Kullanıcılarına Yönelik Eğitimler, Bilgilendirme Çalışmaları ve Kampanyalar” başlıklı 4’üncü bölümünde belirlenen “Örgün ve Yaygın Eğitim, Bilgilendirme Çalışmaları ve Kampanyalar Yoluyla Trafik Güvenliğinin Sağlanmasına Katkı Sunulması” amacı doğrultusunda;         
 
Öğrencilerde Trafik Bilincinin Geliştirilmesi İş birliği Protokolü” kapsamında Gümüşhane İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile koordine kurularak Trafik Polisleri tarafından Trafik Güvenliği Dersi verilecektir, derslerde müfredat derslerinin yanında ilimizde de yürütülen; Emniyet Kemeri İle Hayata Bağlanın, Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük, Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın, Yol Ver Hayata, Kemerin Ses Getirsin gibi Kampanyalar ile ilgili eğitim verilecektir. Öğrencilerimizin öncelikle kendilerinin ve ailelerinin olmak üzere tüm insanların can güvenliğinin önemli olduğu bilincini oluşturmak, trafik güvenliği bilincini arttırmak ve daha duyarlı olmalarını sağlamak amacıyla İlimiz Yusuf ÇİFTCİOĞLU İlkokulunda 4. Sınıflara yönelik Trafik Güvenliği dersleri Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından verilecektir.
 
Trafik kazalarının azalmasının en önemli etkenlerinden olan insan unsuru birinci önceliğimiz olup geleceğimizde trafik kazalarını ve kural ihlallerini minimum seviyeye indirip amacımız olan Trafik Kazalarında sıfır can kaybına ulaşmak için gerekli eğitimler farklı yaş gruplarında 2021 – 2022 Eğitim – Öğretim süresi boyunca Trafik Bilincinin Geliştirilmesi eğitimleri devam edecektir. 


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri