Otel tepe
06 Ağustos 2020 Perşembe
Anasayfa > Yazarlar > Ersin Şekerli Siyaset/Analiz/ Gündem > TOPLUMSAL MUHALEFETİN GÜCÜ !
Ersin Şekerli  Siyaset/Analiz/ Gündem

TOPLUMSAL MUHALEFETİN GÜCÜ !

26.11.2019 10:24 12 14 16 18 yazdır
Yazar : Ersin Şekerli Siyaset/Analiz/ Gündem

Daha düne kadar gündemi Ak Parti belirliyordu, muhalefet de o gündemin arkasına takılıyordu. Toplumsal Muhalefet Ak Parti'den yanaydı.Şimdi ise gündemi Muhalefet desteği ile Toplumsal Muhalefet belirliyor, üstelik Ak Parti aleyhine. Bizimkiler ise gündemin peşine takılıp en üst düzeyde zoraki laf yetiştirmeye çalışıyorlar! İktidar gücünü ellerinde bulundurmalarına rağmen Ak Parti temsilcileri Toplumsal Muhalefet karşısında yetersiz, Çok zayıf ve cılız kalıyor.
Toplum artık en küçük, sıradan bir olay da bile çok büyük duyarlılık gösteriyor, dakikalar içerisinde sıradan bir olayı tüm ülkenin gündemi yaparak eleştirip tartışma konusu yapabiliyorlar.
Ak Parti camiası Kaleciye atılan şut misali bir anda Gündemi top gibi kucağında buluyor.
Üstelik Önceden olduğu gibi kimsenin 'Görmedim-Duymadım' şansı da olmadığı gibi hatta cevap En üst Tepeden geliyor. Muhalif kesim bu durumu çok net görüyor ve bunu acayip şekilde kullanıyor. 
Ak Parti alehine olacak Hiçbir ayrıntıyı gözardı etmiyorlar." Vurun Abalıya" misali sudan sebepleri bahane ederek saldırıyorlar. 
Topyekün birlik içinde hareket ediyorlar. 
Örnek vermek gerekirse;
1 Haftadır Türkiye gündeminde Gümüşhane'de Kazı yapılan Dipsiz Göl* veya Bir müşavirin kızının Şatafatlı lüks düğünü ve çocuğunun lüks doğum günü kutlaması var.
Gümüşhane'de, geçtiğimiz günlerde define iddiasıyla kazı yapılan sıradan bir su çukurunu farklı görseller kullanarak ülkenin gündemine taşıdılar.
Çukur üzerinden Ak Parti hükümeti hedef alındı.Toplumsal muhalefet de destek oldu. Dipsiz Göl diye tabir edilen çukur Ülke gündeminde çok büyük yankı uyandırdı.
Öyle ki; Konu Cumhurbaşkanlığının gündemine geldi.CB sözcüsü ve konunun muhatabı Bakan açıklama yapmak durumunda kaldı. Açığa almalar oldu vs.Tepkiler karşısında önce sessiz kalınsa da sonra Bakan yardımcısı, mülki amirler hatta vekillerimiz kış günü Ankara'dan gelip zoraki çukur göl'e gitmek zorunda kaldılar.
Hatta Göl'de Rehabilitasyon çalışmaları yapılıyor ama yine de muhalefete yaranamıyorlar. 
Basit bir çukuru bahane edip (üstelik başka görselleri kullanarak) nerdeyse Bakanı, Valiyi görevden aldırmaya çalışanlar, gerçekten hata yapılsa neler yapmazlar ki??? Muhalefet 'Ayakkabılarımı parlat' dese cila sürecek duruma geldik.Millete, memlekete yanlış yapan varsa hesap sorulması yerine korunup kollanıp muhalefete koz veriliyor?? Evvela Ak Parti'de bu düzelecek,bu düzelmeden hiçbişey düzelmez! 
Hiçbir ayrıntı toplumun gözünden kaçmıyor. Ak Parti artık çok hassas ve kırılgan bir yapı hâlini aldı. Ak Parti'de Astından üstüne kimsenin hata yapma lüksü kalmadı. Yolun sonu uzak değil!!! Muhalifler pusuda; Ak Parti politikalarında, siyasiler ve bürokratların açığını arıyorlar. Ülkede Algı siyaseti tavan yapmış durumda.
Temsil makamlarında bulunan siyasetçisinden bürokratına herkesin çok dikkatli olması, toplumsal konularda daha duyarlı ve hasas olması gerekiyor. Gemi çoktan su almaya başladı. E.Ş

Yazarın Son Yazıları
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.