Otel tepe
26 Mayıs 2020 Salı
Anasayfa > Pirahmet Köyü haberleri > Vali Taşbilek Pirahmet Köyünü ziyaret etti taleplerin çözülmesi talimatı verdi

Vali Taşbilek Pirahmet Köyünü ziyaret etti taleplerin çözülmesi talimatı verdi

04.02.2020 17:26 12 14 16 18 yazdır
Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, Pirahmet Köyünü Ziyaret ederek, Gümüşhane-Kelkit arasında yapımı devam eden ve Köy Merkezinden geçen Bölünmüş Karayolu çalışmaları kapsamında,yetkililerden bilgi aldı, Köylülerin taleplerinin çözülmesi için talimat verdi
Vali Taşbilek Pirahmet Köyünü ziyaret etti taleplerin çözülmesi talimatı verdi

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, Merkeze Bağlı Pirahmet Köyünü Ziyaret ederek, Gümüşhane-Kelkit arasında yapımı devam eden ve Pirahmet Köyü Merkezinden geçen 'Bölünmüş Karayolu' çalışmaları kapsamında ilgili yetkililerden bilgi aldı, Köylülerin taleplerinin çözüme kavuşturulması talimatını verdi. 

Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, beraberinde İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Emin Erdoğdu, İl Genel Meclisi Üyeleri ve ilgili heyetle Merkeze Bağlı Pirahmet Köyüne ziyarette bulunarak, Bölünmüş Karayolu çalışmaları kapsamında Köylülerin taleplerini dinledi, Taleplerin çözümü için ilgili birimlere talimat verdi.

Gümüşhane-Kelkit arasında yapımı devam eden Bölünmüş Karayolu çalışmaları kapsamında, Pirahmet Köyünün girişi olan noktaya devasa köprülü kavşak yapılacak olması, teknik ve fiziki açıdan köylülerin mağduriyet yaşamalarına neden olacağı gerekçesiyle, söz konusu Projenin yapılmasına köylüler karşı çıkmıştı.

Pirahmet Köyü sakinleri, Muhtar Nevzat Ayvaz öncülüğünde Resmi makamlara girişimlerde bulunarak yetkililerden projede değişikliğe gidilmesini talep etmişlerdi.

Gümüşhane-Kelkit Karayolu'nun Pirahmet Köyü merkezinden geçen güzergâh hakkında bilgi veren Pirahmet Köyü Muhtarı Nevzat Ayvaz, Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek'in Pirahmet Köyünü ziyaretleri sırasında yaptıkları değerlendirme ve iştişareler sonucunda; Köprülü Kavşak olarak belirlenen güzergâhın başka bir noktaya yapılmasını karara bağladıklarını belirtti. 

Köy Muhtarı Nevzat Ayvaz, Pirahmet-Kelkit arasında yapımı devam eden Bölünmüş Karayolu projesi kapsamında, Pirahmet Köyü merkezine ulaşımı sağlayan yol girişine Köprülü kavşak düzenlemesi yapılmaması sonucu Köyün Camisinin önünün tamamen beton duvarlarla kapanacağını, Muhtarlık binası başta olmak üzere onlarca vatandaşın Ev ve arazilerinin kamulaştırılması sonucu köyde teknik, fiziki, tarihi ve manevi açıdan biçok mağduriyetlere yol açacağını belirterek, Konunun çözüme kavuşturulması için yoğun çaba sarf ettiklerini kaydetti.

Muhtar Ayvaz açıklamasında;  "Konu ile ilgili olarak, Pirahmet Köyümüz adına Gümüşhane Milletvekillerimize, Valimiz Sayın Kamuran Taşbilek, İl Genel Meclisi Üyeleri ve diğer yetkililere konuyla ilgili talep ve isteklerimizi ilettik.  Sayın Valimiz, berberinde İl Genel Meclisi Başkanı, Üyeleri ve ilgili heyetle köyümüze ziyarette bulundular. Kendilerine Köyümüz adına taleplerimizi arzettik. Taleplerimizi yerinde dinlediler ve güzergahı incelediler.Yaptığımız değerlendirme ve istişareler sonucunda, Köprülü Kavşak olarak belirlenen güzergâhın başka bir noktaya yapılmasını karara bağladık.

Köyümüzle yakından ilgilenen Milletvekilimiz Sayın Hacı Osman Akgül'e, Gümüşhane Valimiz Sayın Kamuran Taşbilek, İl Genel Meclisi Başkanımız Mehemet Emin Erdoğdu, Üyeleri ve Karayolları yetkilerine şahsım ve Köyüm adına sonsuz Teşükkür ve şükranlarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı. 

Bilindiği gibi Gümüşhane-Kelkit arasında yapımı devam eden Bölünmüş Karayolu Projesi, Pirahmet Köyü merkezi içerisinden geçerek Erzincan istikametine devam ediyor.  
Haber: Erdinç Şekerli 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri