Otel tepe
25 Mayıs 2020 Pazartesi
Anasayfa > SİYASET > YSK, KELKİT İÇİN KARARINI VERDİ

YSK, KELKİT İÇİN KARARINI VERDİ

14.04.2019 08:24 12 14 16 18 yazdır
Gümüşhane'nin Kelkit ilçesinde Cumhur ittifakı ile Bağımsız aday arasında kıyasıya yarışa, ve akabinde tartışma ve itirazlara sahne olan seçimle ilgili itirazları değerlendiren son merci YSK, Kelkit için son kararı Cumhur ittifakı lehineverdi.
YSK, KELKİT İÇİN KARARINI VERDİKELKİT BELEDİYE BAŞKANI AZİZ NAS OLDU

YSK, Cumhur ittifakı Lehine karar verdi ve Kelkit Belediyesinin yeni Başkanı AK Partili Aziz Nas oldu. 

2014 Yerel Seçimlerinde Kelkit'te yüzde doksanlara yakın rekor oy alarak Kelkit Belediye Başkanı seçilen Ünal Yılmaz, 31 Mart 2019 Yerel seçimlerde Ak Parti'den yeniden aday gösterilmemesi üzerine Ak Parti Kelkit Teşkilatları ile birlikte istifa ederek, Bağımsız Belediye Başkan Adayı olmuştu. 

Yaklaşık 7 bin seçmenin oy kullandığı ve Kıyasıya rekabetin yaşandığı Kelkit Belediye Başkanlığı seçimde Ünal Yılmaz, 84 oy farkla seçimi kaybedince, oy pusulalarında bağımsız aday kutusunun altındaki boşluğa vurulan ve geçerli olarak kabul edilmeyen 84 oy için Kelkit ilçe seçim kuruluna başvurmuş, ilçe seçim kurulu bu itirazı reddederek oyların geçersiz olduğuna karar vermişti.

İL SEÇİM KURULU ÜNAL YILMAZ'IN İTİRAZINI HAKLI BULDU!!
Ünal Yılmaz, bu kez de, Gümüşhane İl Seçim Kurulu Başkanlığına itiraz etti. Gümüşhane seçim kurulu da Oy pusulalarının altında bulunan boşluğa vurulan ve geçersiz sayılan 84 oyu geçerli kabul ederek kararı YSK'ya göndermişti. 

SON OLARAK AK PARTİ DE İL SEÇİM KURULU KARARINA İTİRAZ ETTİ!
Ancak bu kez de AK Parti tarafından Gümüşhane İl Seçim Kurulu kararına yönelik itiraz edildi ve konu Yüksek Seçim Kurulu(YSK)’na taşındı. 

Günlerdir merak edilen YSK kararı nihayet açıklandı. YSK AK Partinin itirazını haklı bularak Gümüşhane İl Seçim Kurulunun kararını bozarak Kelkit İlçe Seçim Kurulunun kararını onayladı. Kararın ardından ve Kelkit Belediyesinin yeni Başkanı Cumhur İttifakının adayı AK Partili Aziz Nas dedi.

ÜNAL YILMAZ'DAN AÇIKLAMA! "KAĞIT ÜZERİNDE KAYBETSEKTE GÖNÜLLERDE YER TUTTUK! Sosyal Medya hesabı Facebook'ta YSK'nın kararını değerlendiren ve veda paylaşımı yapan Ünal Yılmaz şu ifadelerle yer verdi: "Çok kıymetli Kelkit halkı, kardeşlerim, bacılarım, analarım, büyüklerim: 2014 yılında sizden aldığımız emanete layık olabilmek için gece gündüz çalıştık. İlçemizin her bir köşesine hizmet edebilmek için gayret ettik. 5 yılın sonunda yaptığımız hizmetler adalet, vicdan ve hakkaniyet terazisiyle bakan bütün gözler için açık ve net olarak ortadadır. Kelkit'in ve Kelkitli’nin hakkını kimseye yedirmedik. Başımız dik yüzümüz ak ve vicdanımız pir-ü pak olarak girdiğimiz seçim sürecinden yine başımız dik olarak çıktık. Yaşanan adaletsizlikler, zorbalık ve izansızlıklar halkımızın gözleri önünde yaşandı. Her şeye rağmen Kelkit'in gönlünün ve mührünün kimde olduğunu herkes gördü. Hak ve adalet gözüyle bakan gözler , izan ve ahlak ile tartan vicdan terazileri neticeyi apaçık ortaya koydu. Hukuken netice ne olursa olsun, vicdanen ve ahlaken sonucun ne olduğu bütün halkımızın malumudur . Bu itibarla bu zorlu süreçte bizleri yalnız bırakmayan bütün halkımıza, destekçilerimize, yol arkadaşlarımıza can-ı gönülden muhabbet ve teşekkürlerimizi arz ederim. Sağolun varolun ! Biliniz ki bizim gönlümüzde Kelkit'e hizmet bir maratondur. 40 yıldır devam eden sevdamız, bundan sonra da devam edecek. Bize inanan, bize güvenen, hakkı ve vicdanı üstün tutan gönüldaşlarımızla birlikte doğru bildiğimiz yolda şaşmadan, duraksamadan yolumuza devam edeceğiz, bize oy veren veya vermeyen bütün seçmenlerimizden Allah razı olsun, bazen mağlup olmak galip gelmekten daha asil ve vakarlıdır. Kâğıt üstünde kaybetmiş görünsek de gönüllerde bir yer tuttuğumuzu bizlere gösteren Cenab-ı Hakk’a şükürler olsun. Kelkit'imizin emanetine zerre miskal leke sürdürmedik. Kıymetli halkımıza tekrar teşekkürlerimizi arz eder; Kalbimizin, gönlümüzün, bileğimizin, emeğimizin ve yüreğimizin her daim Kelkit'in emrinde , hizmetinde olduğunu bir kez daha gururla, onurla arz ederiz..."

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Kategorinin Diğer Haberleri